200 nm…
… mert megközelítőleg 200 nm egy tűzfal felülete
tűzfalak…
… mert a Csoport szívügyének tekinti az erzsébetvárosi tűzfalak renoválását, felületük képzőművészeti alkotásokkal borítását
nemzetközi…
… mert a pályázati kiírásra 152 alkotás érkezett 4 földrész 12 országának 47 alkotójától
A program megvalósításán az Élő Tűzfalak Budapest Csoport dolgozik. Tagjai az Erzsébetvárosban élnek, és a tűzfalak problematikája foglalkoztatja őket. Ily módon könnyen tudtak kapcsolódni Ocztos István programjához, amelyben az ötletgazda a kerület megannyi tűzfalából kiválasztott hármat, és nemzetközi pályázatot írt ki képzőművészeti alkotások tervezésére. Célja első lépésben a hetedik kerület néhány tűzfalának helyreállítása, állagmegóvása, hőszigetelése, valamint a pályázatban szereplő, az adott tűzfalra készült művek elhelyezése. Az abszolút városképi elemnek tekinthető óriási kihasználatlan felületek számos lehetőséget rejtenek magukban, amelyek szebbé, igzalmasabbá, ápoltabbá teszik a környezetet. A tűzfalak hasonló formai kialakítása miatt a művek könnyen adoptálhatók másik helyszínre is, így hosszú távon a program egész Budapestre kiterjeszthető. Megvalósulása javítaná a városképet, és turisztikai vonzerőt is jelentene a kerület és Budapest számára.
A kiállítást megnyitja, a városvezetés részérôl Gergely József Alpogármester, Budapest Fôváros, VII. Kerület Erzsébetváros Önkormányzat.
Szakmai szempontból, Varga Tamás DLA, oktatási dékánhelyettes, BME Építészmérnöki Kar.
A kiállítás 2010. július 7-én nyílik, este 6 órakor
Zárás: 2010. szeptember 13-án.
Helyszín: N&n galéria, Molnár Farkas és Gyarmathy Katalin terem
Akik a Kamara továbbképzési programjában érdekeltek, azok olvassák el a csatolt mellékletet.