A pályázat célja
A díjjal az alapító olyan építészek, tervezők, világítástechnikusok, belsőépítészek és más alkotóközösségek világítástervezési tevékenységét kívánja elismerni, akik munkájukkal emelik az épített környezet esztétikai értékét, hozzájárulnak az ott élők, dolgozók komfortérzetének javításához, alkotásuknak élménynövelő ereje van, vagy turisztikai vonzerőt képviselnek. A pályázatok elbírálásánál fontos az energiatakarékossági és a környezetvédelmi szempontok figyelembe vétele is.
Az alapító szándéka szerint a díjat 2015-től minden évben meghirdetik.
A pályázók köre
A pályázaton minden Magyarországon életvitelszerűen dolgozó – egyetemi vagy főiskolai diplomával rendelkező – tervező, vagy tervező/alkotóközösség vehet részt. A pályázaton a tervező(k) bármely 2014-ben vagy 2015-ben Magyarországon megépült, nívós kialakítású világítási berendezést is magába foglaló munkájukkal elindulhatnak, függetlenül attól, hogy annak világítási tervei korábban mikor készültek el. A díj alapítója és annak munkatársai, továbbá a zsűri tagjai a pályázaton nem vehetnek részt.
Egy pályázó vagy alkotóközösség egy munkájával pályázhat a díjra.
A beadandó pályázati anyag
A díjra világítási koncepciótervvel és annak megvalósulását bemutató vázlatos megvalósulási tervvel lehet pályázni. Fontos, hogy a tervezett objektum – legyen az új építésű vagy felújítás – 2014-ben vagy 2015-ben – a pályázat december 14-i beadási határidejéig – a tervezett világítási berendezéssel együtt dokumentálhatóan elkészüljön.
A pályázati anyagnak az alábbiakat kell minimálisan tartalmaznia
Kiíró, nevezési díj
2015-ben a Nívódíj kiírója a díj alapítója és támogatója, a LISYS-PROJECT Kft.
A pályázatra bruttó 10.000 Ft nevezési díjjal lehet benevezni (akár önálló tervező, akár alkotóközösség pályázik). A nevezési díj egyben feljogosítja a pályázót, hogy 3 fővel részt vegyen az ünnepélyes díjátadón és az azt követő fogadáson. A nevezési díjat a pályázat benyújtásával egy időben kell a pályázónak a kiíró számlájára átutalnia. A kiíró a pályázati díj befizetéséről számlát küld a pályázónak.
A győztes pályamű díjazása
A Nívódíjat egy pályamű kaphatja meg.
A győztes pályaművet benyújtó pályázó összetett díjazásban részesül, mely az alábbiakból áll:
A pályázat lebonyolítása
A pályázat lebonyolításának folyamata az alábbi:
A pályázatok értékelése, a zsűri összetétele
A díj odaítélése kizárólag szakmai alapon történik, minden üzleti érdektől mentesen. A pályázatokat egy 6 főből álló, széles szakmai kört felölelő zsűri bírálja el. A díj alapítójaként a Lisys-Project Kft. a díj odaítélésében, a zsűrizésben nem képviselteti magát.
A zsűri tagjaiból Elnököt választ, aki a zsűrit és annak döntését képviseli, valamint a díjátadó gálán a nyertes pályázót bejelenti, a pályázatokat általánosan értékeli.
A zsűri a pályázatok értékelésének pontrendszerét maga határozza meg oly módon, hogy a kiírás céljait és szellemiségét magába foglaló értékelési szempontrendszert állít fel, és annak mentén bírálja el a pályázatokat.
A megvalósult világítási berendezés értékelésének főbb szempontjai:
A díj átadása
Az alapító szándéka, hogy a díj átadására 2016. február 11-én, a korszerű világítástechnika számos elemét megalkotó Thomas Alva Edison születésnapján kerüljön sor.
Az alapító célja, hogy a díj átadására ünnepélyes környezetben, a lehető legszélesebb szakmai kör részvételével, valamint a lehető legnagyobb sajtónyilvánosságtól övezve kerüljön sor. A nevezési díj befizetésével minden pályázó jogot nyer a díjátadó gálán való részvételre (3 fővel).
A nyertes pályázatot a zsűri Elnöke nevezi meg, a díjat a díj alapítójának képviselője adja át.