Programok

„A HELY ÖRÖKSÉGE – AZ ÖRÖKSÉG HELYE” — XIV. Országos Főépítészi Konferencia

2009.05.05. 09:34

2009-ben ünnepli Hajdúböszörmény városa a hajdúk letelepedésének 400 éves évfordulóját, amire a város ünnepségsorozattal kíván megemlékezni. Ehhez szeretne az Országos Főépítészi Konferencia is csatlakozni, gazdagítva az évfordulóhoz kapcsolódó eseményeket.
Hajdúböszörmény, 2009. augusztus 26–28.

Mottó:
Identitás nélkül nem lehetséges harmonikus fejlődés!



Hajdúböszörmény, 2009. augusztus 26–28.


„Egy város – illetve egy terület – kulturális öröksége nem korlátozódik csupán az érintett területen hosszú évszázadok alatt felhalmozódott ingóságok és ingatlanok összességére. Az örökség részét képezi az a folyamatosan változó történet is, mely apáról fiúra száll, és amelyben megfogalmazódik mindaz, ami az adott közösséget megkülönbözteti másoktól, illetve ami az emberiség többi tagjához köti. Az örökség ugyanakkor mindazon találkozások, illetve egymást követő külső hatások nyomait is magán viseli, melyek az adott hely sajátos arculatának kialakításában szerepet játszottak. Úgy is mondhatnánk, az örökség mindazon pillantások összessége, melyeket az emberek közös örökségük ezen - a maga nemében egyedülálló – részére vetettek.”1 A néprajzi tájak, a népcsoportok a nemzeti identitás meghatározó, de szinte elfeledett részei. A négy nagy tájegységen (Dunántúl, Alföld, Felföld, Erdély) belüli kisebb tájegységeink fontos identitási helyszínek. A népcsoportok (barkók, moldvai magyarok, csángók, hajdúk, jászok, kunok, matyók, palócok, székelyek) – ha még vannak – őrzik hagyományaikat a népdalban, az öltözködésben és sok-sok másban is. De vajon a térszerkezet, a településszerkezet őriz-e még bármit is?

2009-ben ünnepli Hajdúböszörmény városa a hajdúk Böszörménybe történő letelepedésének 400 éves évfordulóját, amire a város ünnepségsorozattal, az évforduló jelentőségéhez méltón kíván megemlékezni. Ehhez szeretne az Országos Főépítészi Konferencia is szakmai szempontból csatlakozni, gazdagítva az évfordulóhoz kapcsolódó eseményeket.


helyszín: Sillye Gábor Művelődési Központ és Közösségi Ház Színházterme
4220 Hajdúböszörmény, Bocskai tér 4.

A konferencián a részvételt a MÉK (2009/114) 5 kreditponttal (1 pont/félnap, 2 pont/nap), és a MMK (1/2009/97) 3 kreditponttal értékeli!


A kitöltött regisztrációs lapot és jelentkezési lapot (szállás egyeztetve!) kérik visszaküldeni, lehetőleg elektronikusan a fomernok/kukac/hajduboszormeny.hu email címre.
Természetesen faxon (+36 52 563 297) vagy postai úton is feladható a Hajdúböszörmény Város Önkormányzata, 4220 Hajdúböszörmény Bocskai tér 1. címre.

jelentkezési határidő: 2009. július 15.

A beérkezést követően számlát állítanak ki a kért névre és eljuttatják a jelentkezőkhöz.
A számla összegét Hajdúböszörmény Város Önkormányzat OTP Bank Nyrt-nél vezetett 11738060-15372514. számú számlájára kell utalni a megjelölt határidőig.
Ha a befizetést csak postai csekken tudja teljesíteni, azt kérjük azt a regisztrációs lap egyéb rovatban feltüntetni. A jelentkezés akkor érvényes, ha az összeg a számlára érkezett.
A részvételi díj beérkezése után postázzák a meghívót és a programfüzetet.

A szervezők várják a mielőbbi jelentkezést!

további információ

szakmai és technikai információk:
Péter Zoltán Hajdúböszörmény város főmérnöke
4220 Hajdúböszörmény Bocskai tér 1. sz.
e-mail: fomernok/kukac/hajduboszormeny.hu
honlap: http://www.hajduboszormeny.hu
tel.:52/563-200, 563-219, mobil:20/9-817-114

szakmai tájékoztató:
Papp Zoltán Tamás a Kollégium Konferencia Munkacsoport vezetője
e-mail: vasaros.nikoletta/kukac/tapolca.hu
honlap: http://www.foepiteszek.hu
telefon: 06-30/979-64-14

Zábránszkyné Pap Klára az Országos Főépítészi Kollégium titkára
e-mail: papklara/kukac/t-email.hu
honlap: http://www.foepiteszek.hu

(1) A kulturális és örökségi városok és kistérségek európai chartája