Az utóbbi években megjelent Austrotherm GRAFIT® és GRAFIT® REFLEX homlokzati hőszigetelő lemezekkel könnyebb kielégíteni a hőtechnikai követelményeket. Az anyag szürke színét az ultrafinom szemcséjű grafit adalékolásnak köszönheti, melynek hatására hőszigetelő képessége közel 25%-kal javul a megszokott fehér színű homlokzatszigetelő lapokhoz képest. Mindkét termék minden más fizikai tulajdonságában azonos a korábbról ismert AUSTROTHERM lemezekkel, ezért alkalmazása nem igényel új tudást sem a tervezőktől, sem a kivitelezőktől.
Az újfajta, sötétszürke hőszigetelő anyagoknak viszont van egy hátránya: tűző napsütésben kellemetlen mértékben fel tud melegedni, ami kivitelezési problémákhoz vezethet. A megemelkedett hőmérséklet miatt a táblák így hajlamosak lehetnek arra, hogy a ragasztó megkötése előtt elváljanak a faltól. Ezt a veszélyt kétféleképpen lehet kiküszöbölni: vagy a teljes szigetelendő felületet állványhálóval védik meg az erős napsugárzástól, vagy a GRAFIT® REFLEX hőszigetelő anyagot kell alkalmazni, melynek egyik oldalát fényvisszaverő bevonattal festik le. Így amennyiben a táblákat előírás szerint a festetlen felületükkel befele ragasztják a falra, a kivitelezés biztonságos lesz.
Amikor a rendelkezésre álló rétegvastagságban hatékonyabb hőszigetelést szeretnénk elérni, a GRAFIT® REFLEX lapokat különösen előnyösen lehet használni felújítások során. Fokozottan igaz ez az ajtók, ablakok környékén, ahol gyakran fizikailag nincs annyi hely a hőszigetelésre, amennyire szükség lenne. Az ilyen kritikus helyeken mindig a bevonatos szürke színű hőszigetelést ajánlatos alkalmazni.
Ugyancsak célszerű a GRAFIT® REFLEX alkalmazása azoknál az épületeknél, melyeket már az új hőtechnikai követelményeknek megfelelően hoznak létre, vagy újítanak fel. A minimális hőszigetelési vastagságot néhány falazat típusra az alábbi táblázat tartalmazza: