A Fő utcai házsor:
A tervezési helyszín a Budakeszi Fő utca egységesen megmaradt fésűs/zártsorúsodó telekszerkezetébe ékelődik be. Az itt található épületek döntő többsége az utcai fronton szolgáltató-, kereskedelmi funkciót lát el, a hátsó kertekben – változó minőségű – lakó funkciók vannak. A tömb-belsőben jelentős zöldfelület található. A pályázóknak e terület jellegét szem előtt tartva olyan tervet kell készíteni, amely nem veszélyezteti a kialakult szolgáltatói-, kereskedelmi struktúrát, inkább serkenti annak távlati kiépülését (parkolási lehetőségek, korzó, stb.)
Beépítési arány:
Meg kell vizsgálni, hogy a megengedett legnagyobb beépítettség a fenti szempontok figyelembevételével milyen építészeti eszközökkel tartható. Ha nem tartható, javaslatot kell tenni a maximális beépíthetőségi arányra.
A városi „zöldsáv”:
A Fő utca mentén az Erkel utcától a református templomig bezárólag egy hangsúlyos zöld sáv, városi park fut végig. Ez a sáv meghatározó a város arculata szempontjából. Ebbe a felületbe épült be zárványként a 70-es, 80-as években a Posta és a Coop-szolgáltatóház, illetve a Gyógyszertárat is magába foglaló kisebb ház. A két utóbbi épület és telkeik közvetlen kapcsolatban állnak a tervezési helyszínnel és jelenleg magántulajdonban vannak. A pályázóknak távlati beépítési/közterület rendezési célokat kell megfogalmazniuk a városi zöldsáv érintett szakaszára vonatkozóan.
Kossuth utca:
A Kossuth utca képezi a kapcsolatot a város lakói és a városba látogató kirándulók számára az idegenforgalmi szempontból is egyre jelentősebbé váló rekreációs övezet (a Budakeszi erdő egészen a Normafáig) gyalogos és szabadidős sétaútjai felé. A tervezési terület helyzeténél fogva a Kossuth utcai forgalom kapuja lesz, és ezáltal meghatározó lehet az utca további fejlődése szempontjából. A pályázóknak távlati beépítési/közterület rendezési célokat kell megfogalmazniuk a Kossuth utca érintett szakaszára vonatkozóan.
További tervezési szempontok
Ha a beadott pályaterv a szerző szabadalmi oltalom vagy szabadalmi bejelentés alatt álló műszaki megoldását tartalmazza, úgy erről – a megoldás tartalmának megnevezése nélkül – a műleírás elején kell a szerzőnek nyilatkoznia.
Ha a pályázó a díjazásban, vagy megvételben nem részesült tervének nyilvános bemutatását nem engedélyezi, úgy erről a műleírás végén, külön oldalon kell nyilatkozatot tennie.
Boríték lezárva:
A pályaművek nem sérthetik a titkosságot. A pályaművet tartalmazó csomagot, az egyes munkarészeket névaláírással, jeligével, a szerzőkre utaló emblémával, jellel ellátni nem szabad.
A pályamű semmilyen, a szerzők vagy azok munkahelyére vonatkozó utalást nem tartalmazhat.
A titkossági szabályt megszegő pályaművet a Bíráló Bizottság az értékelésből kizárja.
A tervezés során előtérbe kell helyezni a környezetvédelem, energiatudatosság, a megfelelő alapanyag hasznosítás és a fenntartható építészet követelményeit.
Az eredményhirdetésre 2016. február 29-én 10.00 órakor kerül sor a Budakeszi Polgármesteri Hivatal földszinti tanácstermében (2092 Budakeszi, Fő utca 179.).
Az ötletpályázat kiírója: Budakeszi Város Önkormányzata
Az ötletpályázat címe: Budakeszi Városközpont
Az ötletpályázat tárgya, célja:
Fentiek miatt a pályázat értékelésénél kiemelt jelentőségű a környezet vizsgálata, illetve, hogy milyen képet vizionál az épület tágabb környezetében.
A kiíró az ötletpályázatra érkező tervezői javaslatok alapján kívánja az építési (beépítési) lehetőségeket tisztázni, a végleges tervezési programot meghatározni.
Az ötletpályázat résztvevője – pályázó – (azaz a pályamű szerzője) az a természetes személy lehet:
Az ötletpályázat résztvevőjének (szerzőjének) társtervezője, munkatársa az lehet:
A társszerzők és a szerzők munkatársai (a vonatkozó etikai normák betartásával) több pályázatban is közreműködhetnek.
Az ötletpályázat résztvevője – a pályázó – az a gazdálkodó (jogi, vagy jogi személyiség nélküli) szervezet lehet:
amely azzal, hogy a pályázatát benyújtotta, az ötletpályázati kiírás feltételeit magára nézve kötelezően elfogadta;
akivel szemben a Kbt. 25. §-a, illetve a Korm. rendelet 17. § (3) és 18. § (5) bekezdése szerinti kizáró okok egyike sem áll fenn.
Az ötletpályázaton a pályázó csak egy pályaművel vehet részt.
A teljes ötletpályázati dokumentáció letölthető a Budakeszi Polgármesteri Hivatal weboldaláról és a Magyar Építész Kamara weboldaláról
A pályaművek a dokumentációhoz csatolt CÍMZÉSLAP (III. 2. melléklet) felhasználásával kizárólag ajánlott postai küldeményként nyújthatók be:
A díjazásban, megvételben nem részesült pályázatok későbbi azonosítása a feladónál maradó feladóvevény ragszáma alapján történik.
A pályaművek benyújtásának határideje: 2016. február 18.
A benyújtás időpontjának a postai bélyegző keltét kell tekinteni. A késve benyújtott pályaműveket a Bíráló Bizottság a csomag felbontása nélkül a pályázatból kizárja.
Ferencz István Kossuth- és Ybl-díjas építész, elnök
dr. Csutoráné dr. Győri Ottilia polgármester, tag
Hidas Mátyás a Budakeszi Szépítő Egyesület elnöke, tag
Kajdócsy Jenő építész, a tervtanács tagja, tag
Bánhidi László építész, városfejlesztési tanácsnok, tag
Borsodiné Gláser Krisztina, tag
Sajtos Gábor építész MÉK küldött, tag
Györgyi Zoltán építész, a tervtanács tagja, póttag
Dr. Disztós Dóra, jogi szakértő
Helyszíni szemle: 2015. december 15., 15 óra
Kérdések határideje: 2015. december 20.
Kérdésekre adott válaszok határideje: 2016. január 8.
Pályaművek postára adásának határideje: 2016. február 18.
Pályázat eredményének kihirdetése, a díjak átadása: 2016. február 29.
Díjazásban nem részesült pályaművek visszaadása: 2016. március 31.
Az ötletpályázat jellege: nyílt
Az ötletpályázati eljárás formája: ötletpályázat
Az ötletpályázat: titkos
Az ötletpályázat lebonyolítása:
A Bíráló Bizottság döntése alapján a kiíró 2016. február 29–ig a pályázat eredményét kihirdeti, és a pályázati díjakat, a díjazott művek szerzőinek (vagy azok meghatalmazottjainak) legkésőbb az eredményhirdetést követő 30 banki napon belül megfizeti.
Az eredményhirdetés pontos ideje és helye: 2016. február 29. 10.00 óra
Budakeszi Polgármesteri Hivatal földszinti tanácsterme (2092 Budakeszi, Fő utca 179.)
A pályázat eredményhirdetése nyilvános. Kiíró lehetővé teszi, hogy a MÉK vonatkozó előírásai szerint a pályázat eredménye megjelenjen a Magyar Építész Kamara honlapján. A pályázat zárójelentését a kiíró minden pályázónak postán megküldi.
A kiíró, – a Magyar Építész Kamarával történt megállapodás alapján – a beérkezett pályamunkákat nyilvánosan – később meghatározott helyen és időpontban – bemutathatja. Az ötletpályázat nyilvános ismertetésének időpontjáról és helyéről az érdeklődőket és a pályázati kiírást kiváltókat a díjazott és megvett pályázat szerzőit, a Bíráló Bizottság tagjait a kiíró, vagy az általa felkért szervezet értesíti.