A tervben részletesen ki kell dolgozni az információs pontok megjelenését és konkrét alkalmazhatóságát a megadott helyszíneken. A pályaműnek ismertetnie kell, hogy a megtervezett információs pontok hogyan alkalmazkodnak a turisztikai feladat ellátásához, amely egyszerre egységes arculattal fogja össze a főváros turisztikai információs rendszerét.
A pályázat beküldésének határideje: 2015. december 21. 24:00
A pályázati anyagot pdf-ben várják, egyszerű regisztrációs felületen tudják feltölteni a pályázatban részt venni kívánók.
A részletes pályázati kiírás innen letölthető.
Pályázati felhívás Budapestinfo pontok tervezésére
Kiíró: BFTK Budapesti Fesztivál- és Turisztikai Központ Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság (BFTK) és a BVA Budapesti Városarculati Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság
Bevezetés
A főváros frekventált helyszínein - így a turisztikai szempontból legjelentősebb fővárosi csomópontokban (lásd melléklet – tervezett helyszínek) jelenleg működő turisztikai információs pultok minőségi cserére szorulnak. Kialakításuk, formaviláguk és anyaghasználatuk nagyban meghatározza a fővárosról alkotott képet, továbbá a minőségi információszolgáltatást is. Az igényes, korszerű információs pontok, ötletes minőségi építmények jól azonosíthatóvá teszik a várost és egyúttal szimbólumaivá is válhatnak. A tapasztalat azt mutatja, hogy a megnövekedett turisztikai létszám kiszolgálásához önmagában nem elég magasabb minőségi szolgáltatatói helyszín, illetve még több elérési pont, hanem meg kell teremteni a turisztikai szolgáltatást jól reprezentáló, önálló saját arculatot is, korszerű és igényes megjelenéssel.
Cél
Jelenleg a fővárosi terek turisztikai szempontból frekventált részein megjelenő információs pultok nem illeszkednek a kiemelt jelentőségű helyszínekhez, valamint nem támogatják az információs tevékenységet sem. Tekintettel a turisztikai információs tevékenység közszolgáltatási jellegére, valamint turisztikai és városarculatot alakító szerepére, szükséges egységesíteni az információs pontok megjelenését. Az egész évben kihelyezett mobil pultok helyett olyan brand értékű Budapestinfo pont megtervezését és elhelyezését tervezzük, amelyek Budapest turisztikai információs szolgáltatásának minőségét tovább emelik és a Főváros emblematikus építményeivé válhatnak.
Általános leírás
A pályázat tárgya a Főváros főbb turisztikai csomópontjain kihelyezett egyedi arculatú Budapest turisztikai célú információs pont megtervezése. Az információs pontok célja a városba látogató turisták számára turisztikai információk biztosítása a Kiírók által meghatározott turisztikai szolgáltatásokról, valamint Budapest Card értékesítés. Az információs pontoknak turisztikai szempontból alkalmasnak kell lenniük az elsődleges információs igények kiszolgálására, az év 365 napján. A tervben részletesen ki kell dolgozni az információs pontot és konkrét alkalmazhatóságát a a tervezett helyszínek egyikére. A pályaműnek ismertetnie kell, hogy a megtervezett információs pontok hogyan alkalmazkodnak a turisztikai feladat ellátásához, amely egyszerre egységes arculatként fogja össze a főváros turisztikai információs rendszerét.
Forma és szerkezet
Az információs pontokban a kereskedelmi, kiszolgáló és háttér funkciók együttesen jelennek meg az információszolgáltatási funkciókkal, valamint az egységes technikai felszereltséggel. A pályázó feladata, hogy egyértelmű javaslatot tegyen a kereskedelmi és információszolgáltatási funkciók egyidejű kezelésére. A tervezés során törekedni kell az egyszerű, mégis karakteres formai és szerkezeti megoldásokra. A pályaműnek különös tekintettel kell lennie az egységes, rendezett megjelenés megtartásával a BFTK egyedi arculatának megjeleníthetőségére is.
Az információs pontok nagysága iránt felmerülő igények alkalmanként és helyszínenként változhatnak, de a tapasztalat alapján egy 2-4m2 alapterületű modul megfelelően ki tudja szolgálni mind a kereskedelmi mind pedig az információs funkciót.
Az információs pontokat úgy kell megtervezni, hogy az anyagok és a szerkezetek valamennyi köztéri igénybevételnek megfeleljenek, különös tekintettel az esetleges rongálással szemben a legnagyobb mértékben való ellenállóság, takaríthatóság, karbantarthatóság, tűzvédelem, illetve szükség esetén a cserélhetőség szempontjaira. Az információs pontok kialakításának szempontja, anyaghasználata: megfelelő védelmet kell biztosítaniuk az időjárási körülményekkel szemben, mind az ott dolgozó személyzetnek a pontokon belüli, mind pedig a szolgáltatásokat igénybevevő turisták közterületen támasztott igényeinek. Különösen fontos a csapadékvíz ellenei védelem, és a csapadék elvezetés megoldása, árnyékolás, szélterhekkel szembeni ellenállás.
A pályaműnek törekednie kell arra, hogy az információs pontokba beépítésre tervezett anyagok és szerkezetek az innovatív, kortárs építészeti szempontoknak megfeleljenek (pl. plexi, fény, fa, újrahasznosított anyagok).
Fenntartás és üzemeltetés
Az információs pontok megtervezése során kiemelt figyelmet kell fordítani a gazdaságos gyártási költségekre, valamint a költséghatékony fenntartásra. A pályaműnek részét képezik az információs pontok költségbecslése is.
Az információs pontok szerkezeti elemeinek kialakítását úgy kell megtervezni, hogy az információs pontok az egyes helyszínek között könnyen mozgathatóak legyenek, valamint vagyonvédelemi szempontból is megfelelően zárhatóak legyenek.
Elhelyezés
A max. 2.-4m2 nagyságú információs pontok a mellékelt táblázat szerinti közterületeken kerülhetnek elhelyezésre, a közterületekre vonatkozó hatályos jogszabályi előírások betartásával. Ezen kívül az információs pontok megadott helyszíneken való alkalmazhatósága során tekintettel kell lenni az áthaladó forgalom előírásszerű biztosítására, a határoló épületek folyamatos, zavartalan megközelíthetőségére, az üzletek portáljainak láthatóságára, a teraszok és utcabútorok elérhetőségére, rendeltetésszerű használatára.
Infrastruktúra
Figyelemmel arra, hogy a közmű infrastruktúra az egyes helyszíneken eltérően áll rendelkezésre, ezért az információs pontoknak rugalmasan kell tudniuk alkalmazkodni az eltérő feltételekhez. Valamennyi információs pont esetén biztosítani szükséges az elektromos hálózatra történő csatlakozás lehetőségét. Figyelemmel arra, hogy a belső világítás, valamint logó és a kiállított áruk megfelelő megvilágítása kimutatható mértékben növelni tudja az eladott termékek számát, így az információs pontok beépített világítását a pályamunkában legalább koncepcionális szinten ki kell dolgozni. A világítás mellett az egyéb elektromos eszközök (pl. fűtőtest, laptop, nyomtató, pénztárgép, vízmelegítő, hangosítás stb.) üzemeltetéséhez is csatlakozási lehetőséget szükséges biztosítani. A pályamunkának továbbá javaslatokat kell
adnia a kirakodó felületek tér-hatékony és jól látható kialakítására az értékesítési tevékenység ellátása érdekében.
Pályázati naptár
A pályázat nyilvános, amelyen részt vehet a pályázat honlapján regisztráló minden természetes személy, jogi személy és alkotói csoport. Egy pályázó - külön regisztrációval - több pályázatot is benyújthat. A pályázaton való részvétel díjmentes.
A pályázaton való részvétel regisztrációhoz kötött. Regisztrálni a pályázat oldalán lehet. A pályázók a pályázati kiírással kapcsolatos kérdéseiket e-mailben az igazgatosag@budapestinfo.hu e-mail címre küldhetik el a pályázati naptárban megadott határidőn belül. A beérkezett kérdéseket és az arra adott válaszokat a Kiírók a pályázat honlapján teszik nyilvánossá.
A pályázati dokumentációt a regisztrációt követően digitálisan kell feltölteni a pályázati oldalon. A pályázatot kizárólag 1 fájlként összefűzött 3 db A2 méretű tablón lehet beadni, PDF formátumban vagy fájlküldő rendszer link megadásával.
Méretkorlát: max. 50 Mb.
Minden tervlapon fel kell tüntetni a rajz megnevezését valamint a következő feliratot: "BUDAPESTINFO PONT". A pályázati anyagokon a pályázó személyére utaló semmilyen jelzés nem szerepelhet.
A tervlapokon minden olyan (rajzos és szöveges) információt fel kell tüntetni, amelyet a megértés szempontjából fontosnak ítél a pályázó. A rajzokat tetszőleges technikával, de a megértést segítő grafikai megoldásokkal kell elkészíteni.
A beérkezett tervek díjazására nettó 1.500.000,- Ft áll rendelkezésre.
A bíráló bizottság a megfelelő színvonalú pályaművek beérkezése esetén a rendelkezésre álló teljes összeget kioszthatja a legjobb és megvalósításra szánt művek között.
A díjak összege:
A Kiírók a pályázatot eredménytelennek minősítik, amennyiben a Bírálóbizottság egyetlen pályaművet sem talál díjazásra alkalmasnak, és csökkenthetik a díjazásra fordított összeget, ha a pályázatot a hasznosíthatóság szempontjából csökkent értékűnek minősítik.
A Kiírók a pályázatból kizárják a határidő után beérkezett pályaműveket, és kizárhatják a pályázati kiírásban meghatározott tartalmi és formai követelményeket nem teljesítő pályaműveket. Hiánypótlásra nincs mód.
A pályázóknak a pályázat honlapján való regisztráció során nyilatkozniuk kell arról, hogy nem nyert pályamunka esetében hozzájárulnak-e a tervek nyilvánosság előtti bemutatásához. A Kiírók szándéka hogy a zsűri által legjobbnak ítélt terv(ek) megvalósuljon(janak) és megvalósítása a tervező(k) bevonásával történjen.
A jelen pályázat keretében létrehozott alkotás a szerzői jogról szóló 1999. évi LXXVI. törvény értelmében szerzői jogi védelem alá tartozik. A Pályázó a pályamű benyújtásával kijelenti hogy a pályamű tekintetében harmadik fél szerzői joga a pályamű tekintetében nem áll fenn, továbbá a pályamű a Pályázó kizárólagos szellemi terméke. A pályázattal kapcsolatban rendelkezésre bocsátott, jogi oltalomban részesíthető valamennyi szellemi alkotások tekintetében a Kiírók a kizárólagos felhasználási jogukat kikötik, amelyhez a Pályázó a pályamű benyújtásával kifejezetten hozzájárul. (A Pályázó a szellemi alkotást csak jelen pályázati kiírás teljesítése érdekében használhatja fel, harmadik személlyel nem közölheti.) A szellemi alkotást – így a pályaművet – a Kiírók további ellenszolgáltatás nélkül felhasználhatják, átdolgozhatják, többszörözhetik, illetve a felhasználási engedélyt harmadik személyre átruházhatják és harmadik személynek további engedélyt adhatnak a pályamű felhasználására. A kizárólagos felhasználói jog ellenértékeként a felek az elnyert díjazás összegét határozzák meg. A pályázók továbbá tudomásul veszik, hogy a nyertes pályázók kötelesek minden, a pályamunkában megnyilvánuló szellemi alkotásuk Kiírók által történő teljes körű felhasználásához szükséges későbbi, esetleges engedélyt írásbeli formában megadni, a pályázati díj, mint szerzői díj ellenében.
A pályázók a regisztrációval hozzájárulnak, hogy a Kiírók a regisztráció során megadott adataikat nyilvántartásba vegyék és a jelen pályázat lebonyolítása és dokumentálása céljára a pályázat eredményhirdetéséig kezeljék az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló 2011. évi CXII. törvény rendelkezései alapján. A Kiírók harmadik személyeknek ezen információkat nem adják tovább. A Kiírók kötelezettséget vállalnak arra, hogy a résztvevők személyes adatait a hatályos jogszabályi rendelkezések betartásával kezelik.