A folyadékok bejutását az átfedési tartományban elhelyezett két rozsdamentes fémből készült esőlabirintus-lemez akadályozza meg. A rendszer részét képezi a tetőcserépen túl a vízhatlan alátéthéjazat, a kémény- és falcsatlakozás, illetve a baleset- és vagyonvédelem is, rendszerszintű megoldást kínálva bármilyen tetőcsomóponthoz.
„Minden Bramac innovációt piackutatás előz meg, ami alapján elkészül egy prototípus. Ez bekerül a tesztlaboratóriumunkba, ahol egy egyedülálló szélcsatornában szimuláljuk a tetőrészletek működését. Itt az életszerűnél lényegesen nagyobb kihívások elé állítjuk a tetőt. Az, hogy 7 fokos hajlásszögtől építhető a tetőrendszer, azért fontos, mert az építészeti trendek abszolút a lapostetők irányába mutatnak, míg a kiscserepes fedés egy másik hagyományos piaci igény. Ez a kettő sokáig ellentmondásban állt egymással, mert a kiselemes fedés miatt az alacsony dőlésszöggel nem volt összeegyeztethető, hiszen nagy valószínűséggel beázott." - mondta Miheller Gábor a Bramac Kft. ügyvezetője.
"A Bramac 7° tetőrendszer egyébként Magyarországon nem új termék – 17-18 éve már létezik Németországban, a magyar piacra 2-3 éve vezettük be. Mostanra érett meg, hogy legyenek jóváhagyott kivitelezőink, tanfolyamokat, képzéseket szervezzünk, és 2015 óta tizenöt éves rendszergaranciát is adunk. A termékre idén került rá a Bramac prémium protectorfelülete, ez az apropója annak, hogy indultunk a Construma-díjon. A 15 fok alatti hajlásszög tartományban eddig a legtöbben előszeretettel használták a fémlemezt, azonban az új tetőrendszer alkalmas arra, hogy ezt kiváltsa." - folytatta az ügyvezető.
Varga Csilla