DOMB
A régi szegedi gázgyár területének fejlesztése lehetőséget adott a környező városrész jellegének átgondolására. A feladat egy tipikus városfejlesztési probléma volt: milyen beavatkozások segítségével kelthető életre és integrálható egy periférikus városrész az egész város szövetébe?
Pályamunkánk egy gondolat köré gyűjti a közösség számára értékes funkciókat. Ezek egy része építészeti, míg mások olyan szolgáltatások, élmények kombinációja, amelyek erősítik a közösséget és a terület karakterét.
Szegedi domb
A döntéshozói elvárások, a telek adottságai és a közösség érdekei egy mesterséges domb ötletéhez vezettek. Az épített magaslat és a lapos város kontrasztja felhelyezi a területet a város mentális térképére. Ez azért is fontos, hogy a Kossuth Lajos sugárút egy emlékezetes végpontot kapjon és megerősödjön annak sétány jellege. A belváros határa így folyosószerűen kinyúlna a tervezési területig.
Közösségi kert
Javaslatunk kiemelt gondolata a fenntartható közösségi ökoszisztéma kialakítása. Ennek központi eleme a dombtetőn elhelyezett közösségi kert és a domb lábánál található piac. A feladatot úgy közelítettük meg, mint egy rendszer, amely funkciópárosításokkal teremt lehetőséget az emberi együttműködésre (artist residency-közösségi csarnok, domboldal-kertmozi, parkoló-közbringa, étterem-közösségi kert, stb.). Tervünkben az épített környezet minden elemét ennek a célnak vetettük alá.