Aurum Futuri néven alapított új, oktatóit és kutatóit elismerő díjat a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem. A díj neve az oktatók és kutatók jövőt formáló tevékenységére, értékeire, a „jövő aranyára" utal. Mindaz, amit az oktatók, egyetemi tanárok a tanítással, mentorálással, a szellemi-gyakorlat ösztönzésével, a kutatók pedig a társadalom számára hosszú távon hasznosítható tudományos kutatásaikkal létrehoznak, a következő generációk életét hivatott jobbá tenni.
A MOME történetében először adták át az Aurum Futuri kiválósági díjakat, melyet a fenntartó Moholy-Nagy Művészeti Egyetemért Alapítvány és az Egyetem közösen hívott életre. A kitüntetésben - amelyre az intézmény munkatársai és diákjai is felterjeszthettek jelöltet - a MOME legkiválóbb oktatói és kutatói részesülhetnek.
Az Aurum Futuri-díj a design és művészeti egyetemen zajló oktatói és kutatói tevékenység legjobbjait ismeri el. Ennek szellemében a kitüntetést elsőként két olyan szakember vehette át, akik rengeteget tettek azért, hogy korszerű nemzetközi designmódszertanokat ismertessenek meg a magyar felsőoktatás hallgatóival, új, innovatív képzési formák jöjjenek létre, emellett gyerekek és hátrányos helyzetű települések lakóinak életminőségét is hatékonyan tudták javítani a design eszközeivel.
Csernátony Fanni DLA egyetemi adjunktus nem csak service designerként dolgozik, de design módszertanokat oktat, kutat és fejleszt. Mentorként és vezetőként tökéletes példa arra, hogy az oktatás nem csak információátadás, hanem az emberi kapcsolatok építése és a személyes növekedés támogatása is. Több innovatív képzési program létrehozásában vállalt kiemelkedő szerepet: 2015 és 2020 között például a design és elméleti alapképzésben résztvevő hallgatók kötelező programját, a Design Szolfézst vezette, majd átvette a Formatervező alapképzés vezetését. Olyan szemléletváltó munkák megalkotásában vállalt jelentős szerepet, mint a Designgondolkodás az iskolában című kézikönyv, kutatóként pedig az érintetteket bevonó, participatív módszerekre fókuszál.
Fehér Bori DLA tudományos főmunkatárs a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemen az elmúlt közel másfél évtizedben szociális design és építészeti kutatással foglalkozott, elsősorban hátrányos helyzetű közösségek fejlesztésére fókuszálva, számos példaértékű kutatási projektje közül a legutóbbiak egyike a Magyar Máltai Szeretetszolgálattal közösen megvalósított „Jelenlét Mezői" projekt. A szakember nagy hangsúlyt fektet az oktatásra is, interdiszciplináris kurzusain a MOME hallgatóinak újabb és újabb generációi sajátíthatják el a szociális design kutatás ismereteit és módszertanát gyakorlati projektek keretei között. Az elmúlt években sokat dolgozott az egyetem nemzetközi tudományos hálózatának kiszélesítésén, melynek kiemelkedő eleme a részvételével 2020-ban megalapított nemzetközi Social Design Network: ez mára 30 szociális designnal foglalkozó gondolkodót és szakembert fog össze világszerte.
Forrás: sajtóközlemény