A PTE BTK Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszék kiállítása a BMMI Várostörténeti Múzeum közreműködésével a Hattyúházban - kapcsolódva a POSZT-hoz - 2006. június 21-ig.
A kiállítás megnyitója: 2006. június 7. (szerda) 18 óra
Megnyitja: Ilona Keserü Ilona festész, emléktanár
Beszélgetés a kiállításról: 2006. június 10. (szombat) 16 óra
Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar, Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszék
A projekt témája az, hogy három különböző korszakban - az 1930-as, az 1960-as években és napjainkban - hogyan formálták és alakították a pécsi fesztiválok a városi tér és nyilvánosság szerkezetét, miképpen változtatták meg a városról alkotott képet. A kiállítás fényképei, mozgóképei és installációi a fesztiválok eseménytérképét megrajzolva szólnak a város hivatalos történelméről. A projektben fontos szerepet kap a privát történelem felkutatása: a látogatók felidézhetik, elmesélhetik-átadhatják saját, a városhoz és a fesztiválokhoz kapcsolódó emlékeiket, történeteiket, és így járulhatnak hozzá egy félig valóságos, félig képzeletbeli emlékváros, Pécs kontúrjainak megrajzolásához.
A kiállítás létrehozói a PTE BTK kommunikáció szakos, valamint a PTE Művészeti Kar DLA képzésben résztvevő hallgatói: Baróthy Anna, Császár Gábor, Hegedüs Éva, Katharina Rothers, Szabó Marianna.