Közélet, hírek

„Europe 40 Under 40” – az európai építészet éllovasai

2011.09.16. 13:56

A „Europe 40 Under 40” díj Európa azon legjobb pályakezdő tervezőinek elismerésére szolgál az építészet, tájépítészet, várostervezés és formatervezés területén, akik már szakmai karrierjük elején vezetői tapasztalatokat szereztek és kivételes eredményeket tudnak felmutatni. A 2011-es év díjazottainak listáját 2011. szeptember 8-án, Dublinban hozták nyilvánosságra.

2011. szeptember 8. Dublin, Írország
Idén 16 európai ország fiatal, feltörekvő építésze kapta meg a „Europe's leading 40 under 40” díjat (= Európa legjobb, negyven alatti negyvene).

A European Centre for Architecture Art Design and Urban Studies a The Chicago Athenaeum: Museum of Architecture and Design intézményével együttműködésben jelentette be az idei, 2011-es „Europe 40 under 40®” díjazottainak névsorát.

A „Europe 40 Under 40” díj Európa azon legjobb pályakezdő tervezőinek elismerésére szolgál az építészet, tájépítészet, várostervezés és formatervezés területén, akik szakmai karrierjük elején már vezetői tapasztalatokat szereztek és kivételes eredményeket tudnak felmutatni. Harminckilenc építészt és tájépítészt, illetve egy formatervezőt  választott ki a Seattle-ben, Washington államban összegyűlt, gyakorló építészekből és dizájnerekből álló zsűri. A Díjbizottság az American Institute of Architects seattle-i irodájában ült össze, tagja volt többek között: John Barratt, elnök/vezérigazgató, Teague; Alan Maskin, igazgató, Olson Kundig Architects és Rafael Vignoly, tervezési igazgató, LMN Architects.

A 2011-es „Europe 40 Under 40” győzteseinek munkáiból kiállítást rendeznek majd a XIII BA11- Nemzetközi Építészeti Biennálén Buenos Airesben, a Centro Cultural Recoleta (Junin 1930 C.P. 1113) épületében. A kiállítás október 8-án nyílik, és október 30-ig tart majd. Körvonalazódnak a tervek arra vonatkozóan is, hogy a díjazottak anyaga 2012-ben, vándorkiállításként körbejárja Európát is.

Az idei év programjára az összes EU országból, illetve a csatlakozó országokból és Svájcból is nevezhettek a fiatal építészek és dizájnerek. Az évente meghirdetett program minden fiatal, 40 év alatti, önállóan, illetve vezető tervezőként irodában vagy különleges munkán dolgozó építész, tájépítész, várostervező, formatervező, grafikus, divat- és textiltervező előtt nyitva áll. A 2011-es év „Europe 40 Under 40” díjazottai tizenhat európai országból jelentkeztek: Horvátország, Dánia,Finnország, Franciaország, Németország, Nagy-Britannia, Görögország, Írország, Olaszország, Litvánia, Hollandia, Lengyelország, Portugália, Törökország, Svédország, Spanyolország.

“Európa legkülönlegesebb tervező-tehetségeit választottuk ki idén.”  - jelentette ki Christian K. Narkiewicz-Laine, a Chicago Athenaeum múzeumigazgatója. -  “Ezek a fiatal, napjainkban praktizáló tehetségek a kor legprovokatívabb dizájn- és az építészeti munkáit készítik, és várhatóan az európai élvonalba fognak tartozni a közeljövőben.”

A „Europe 40 Under 40” program európai és amerikai intézmények kezdeményezésére indult el évenként tartandó eseményként,” - meséli  Kieran Conlon, igazgató/műveleti vezető, The European Center - “hogy kiemelje és bemutassa az építészek és dizájnerek következő generációját, akik a jővő élet- és munkakörülményeit, városait, vidéki tájait alakítják Európa-szerte.”

“Idén a pályázati munkák fajtája és minősége nagyon széles skálán mozgott – a felhőkarcolóktól a művészeti kiállításokig.”  - folytatja Mr. Conlon.  - “Új közösségi építészet, intézményi projektek, vallási épületek, civil és politikai szerkezetek, városrehabilitációk, felújítási/restaurálási munkák, egy- és többlakásos épületek, üzletek, lakás és kereskedelmi belsőépítészet, sport- és tömegközlekedési központok, parkok, emlékművek, valamint közterületek is szerepeltek köztük. Nagyon nehéz volt leszűkíteni a kört negyven alkotásra.”

A 2011-es „EUROPE 40 UNDER 40” díjazottai:

 

 

 

Mikko Kärkkäinen, Finnország
Mikko Kärkkäinen egyike Finnország jelentős pályakezdő formatervezőinek. Ő a Tunto Design igazgatója, a cég Järvenpääban, Finnországban található műtermében kézzel készült termékeket árulnak. Kärkkäinen a lámpákra, világításra specializálódott, s radikálisan új ötletei a legújabb technológiát ötvözik a faanyagokkal. Korábban Kärkkäinen már elnyerte a  The Chicago Athenaeum GOOD DESIGN és a Green GOOD DESIGN díját is innovatív világítótesteivel.

 

 

 

Daniel Jiménez Ferrera, Spanyolország
Daniel Jiménez Ferrera a Daniel Jiménez+Jaime Olivera Arquitectos építésziroda vezetője Badajozban, Spanyolországban. Munkáikkal számos építészeti pályázaton nyertek már, például a Triana híd városi környezetének rendezése (Sevilla 1999), szociális lakások (Málaga 2000), Habla Borászat (Trujillo 2001), Multifunkcionális épület (Zafra 2002), San Marcos Borászat (Almendralejo 2003), Bormúzeum (Almendralejo 2005), Vía de la Plata Youth Hostel (Casar de Cáceres 2006), Központi Sürgősségi Ügyelet (Mérida 2006), Központi Pályaudvar (Olivenza 2007), Területi Központ (Olivenza 2008), R+D+I Központ (Badajoz 2009). Terveik közül megemlítendő a Pinofranqueado Egészségügyi központ (2005), Környezetrendezés és kulturális infópont tervezése a Plan Meta_Mórfosis, Kortárs Művészeti Múzeum-MEIAC számára (2006), EMAG Logisztikai központ kiszolgáló és adminisztratív irodái, Extremadura (2007), városi beavatkozások, Badajoz (2008), melyeket nemzetközi szaklapok és magazinok is publikáltak (AV, Future, Area, C3, AeV), illetve melyeket több építészeti kiállításra is beválogattak, pl. Madridban, Barcelonában, Sevillában, Cádizban, Valenciában, Granadában, Badajozban, Cáceresben, Lisszabonban, Kölnben, Konstanzban. 2006 januárjában a trujillói Habla Borászat elnyerte az Extremadura Építészeti Díját, 2008-ban  a Casar Youth Hostelt beválasztották a  Fiatal Építészet Spanyol Biennáléjára, és 2011 júliusában a MUCVA elismerésben résesült a  Philippe Rotthier Európai Építészeti Díj keretein belül.

 

 

 

Donaldas Trainauskas, Litvánia
Donaldas Trainauskas a 4 PLIUS architects iroda vezetője Vilniusban és Kaunasban, Litvániában. A cég már létrehozott néhány kiemelkedő lakó- és kereskedelmi épületet Litvániában, illetve számos helyi és nemzetközi kiállításon vett részt, többek között Hannoverben, Budapesten és Berlinben. 2004-ben az iroda díjat nyert az  Utena A. and V. Miškiniai Közkönyvtár rekonstrukciós terveivel.

 

 

 

Aleksandra Jaeschke, Lengyelország és Andrea Di Stefano, Olaszország
Aleksandra Jaeschke és Andrea Di Stefano partnerként dolgoznak az olasz Studio AION irodában, Siracusában. A műtermet a két építész 2005-ben alapította, miután a londoni Architectural Associationnál megszerezték diplomájukat.  Az AION építésziroda az épített környezet komplexitását az integrálás révén közelíti meg. Az anyagot, technológiát és funkciót a tervezési folyamat során kontinuitásként kezelik, újdonságot teremtenek a rendszerezettségből, és az építészeti gyakorlatra úgy tekintenek, mint az élet kreatív műszaki formába öntésére. Felfogásuk szerint az építészet  lényegében az életmód anyagi elrendezésének részét képezi, így az iroda fő tevékenységébe az urbanisztikai és környzezetrendezési folyamatok tartoznak,  ahol a cél a nagyobb rendszerhatékonyság elérése a léptékek és értelmezési tartományok megválasztása révén.

 

 

 

Olivier Camus és Lydéric Veauvy, Franciaország
Olivier Camus és Lydéric Veauvy a francia Tank Architectes irodában dolgoznak együtt partnerként Roubaix-ban. A cég magánházak és középületek kitűnő példáival büszkélkedhet. Legutóbbi munkáik közé tartozik többek között: Proville Városháza, Franciaország (2008); La Minoterie, Roubaix, Franciaország (2008); A Levy Strauss Iskola, Lille, Franciaország (2010); Mediatheque de Proville, Franciaország (2010); és a Kilenc Ház Lensban, Franciaország (2009-2010).

Israel Alba Ramis,
Spanyolország
Israel Alba Ramis az Israel Alba Ramis Arquitecto iroda vezetője Madridban. Az iroda fiatal szakemberekből áll (építészek, mérnökök, dizájnerek, műszaki munkatársak, tájépítészek stb.), akik azonos motivációval, meggyőződéssel és elkötelezettséggel rendelkeznek az építészet, valamint saját szakmagyakorlásuk irányában. Legutóbbi elismeréseik közé tartozik egy első díj a Instituto de la Vivienda de Madrid számára, 140 lakás, garázsok és tárolók tervezésére kiírt pályázaton 2007-ben. Fontosabb munkák: Környezetvédelmi Műszaki Központ a Valdemingomez Parkban, Madridban, illetve egy irodaház és ipari üzem Vicalvao, Madrid közelében.

Stefania Papitto, Olaszország
Stefania Papitto a római székhelyű, olasz Evels & Papitto – b4architects iroda vezetője.  A 2003-ban alapított csapat építészek közötti, szabadon működő kapcsolatból született, akik sok különböző tudásterületet tettek össze, s harmóniában dolgoznak közösen. Az iroda figyelmének középpontjában olyan munkák állnak, melyek a modern élet összetett kihívásainak próbálnak megfelelni. Minden projekt esetén az összes résztvevőt kreatív együttműködésbe vonják be, hogy a munka céljait közösen határozzák meg, a helyi kontextus és a „külső”, kritikus nézőpont finom egyensúlyba hozásával. Főbb munkák: Gyermekgyógyászati Klinika, Ruanda  (2009); “Spazio Verdi”, új könyvesbolt Rómában, illetve egy városrendezési terv  “Touching Water” néven Kotkába, Finnországba.

 

 

 

Tom Darmon, Laetitia Antonini, Franciaország
Tom Darmon a párizsi székhelyű francia Antonini + Darmon irodában Laetitia Antonini partnereként dolgozik. A cég a városrendezésre, illetve a kereskedelmi és magasépületekre specializálódott. Aktuális munkáik: a Saint Nazaire Sportkomplexumra kiírt pályázat (2011); Lakóépület pályázata Lilas-ban (2011); 130 férőhelyes kollégium és munkásszálló Saint Denis-ben (2011); 60 lakásos, kereskedelmi helyiségekkel rendelkező multifunkcionális épület tervpályázata , Aubervilliers (2011), egy 12 lakásos ház terve a Houilles Parkerdőbe, Madridba, illetveirodaház és ipari üzem Vicalvao, Madrid közelében.

Paolo Iotti és Marco Pavarani, Olaszország
Az olasz székhelyű Iotti + Pavarani Architetti irodát 2001-ben, Reggio Emiliában alapította Paolo Iotti és Marco Pavarani. A cég város- és tájépítészetre, valamint köz- és kereskedelmi épületekre szakosodott. A csapat nemrégiben nyerte el a Legjobb Olasz Iroda  címet a 40 éves kor alatti csoportban a Renzo Piano Alapítvány most bevezetett díjában a Domus Technica épület tervéért, ami Brescellóban, Olaszországban épült fel. A Domus Technicát a 2011-es  ANCE IN/ARCH IV. Nemzeti Építészeti Díjjal is kitüntették. Megalapítása óta az IPA tizenegy első helyet, három második helyet, egy harmadik helyet és két kiemelt mevételt nyert el megvalósult és építés alatt álló munkáival.

 

 

 

Hakan Demirel, Törökország
Az isztambuli székhelyű Suyabatmaz Demirel építészirodát először Arif Suyabatmaz építész alapította 1995-ben. 2008-ban Hakan Demirel, a Yildiz Műszaki Egyetem Építészkarán diplomázott építész visszatért Isztambulba New York-i tanulmányai végeztével, s partneri kapcsolatba lépett Arif Suyabatmazzal, majd az iroda nevét Suyabatmaz Demirelre változtatták. A cég főleg lakó- kereskedelmi és irodaépületekre koncentrál, a léptékük a családiházaktól a nagy sűrűségű, többlakásos épületekig, a kis üzletektől a bevásárlóközpontokig terjed. A puritán és gazdag építészeti nyelvet az építőanyagok, színek és részletek kifinomult megválasztása alakítja, ami lehetővé teszi az építészek számára, hogy még a hagyományos funkciók esetén is egyedi téri élményeket hozzanak létre. Legutóbbi munkáik: Walk-in Cinema (mozi - 2011) és TAO Torony (2011), mindkettő Isztambulban.

 

 

 

Eric Frijters és Olv Klijn, Hollandia
Eric Frijters és Olv Klijn a holland .FABRIC irodát vezeti közösen, a cég építészettel, városépítészettel és kutatással foglalkozik a FABRICálás területén, a közvetítőközegek széles skáláján belül, kezdve a valós épületektől a vizuális reprezentáción át az írott szövegekig. A közelmúltban hívták meg az irodát, hogy részt vegyen Brabant Stad jövőjének kialakításáról – az Észak- Brabant öt legjelentősebb városának, Bredának, Eindhovennek, Helmondnak, Hertogenboschnak és Tilburgnak városi hálózatából álló régió –, illetve téri szerkezeteinek megerősítéséről folyó ötletelésben (2011).  Emellett az iroda megbízást kapott a tengerparti városok, Wijk aan Zee, Petten, Den Helder és Zandvoort jellegzetességeinek kutatására és feltérképezésére a hosszú távú partmenti biztonságra tekintettel (2011). A FABRIC csapata elnyerte a Prix the Rome 2010 építészeti díját, ami a legjelentősebb, fiatal építészek számára négyévente egyszer kiosztott elismerés Hollandiában.

Augustin Rosenstiehl, Pierre Sartoux, Franciaország
Augustin Rosenstiehl és Pierre Sartoux partnerként dolgozik együtt a párizsi SOA Architectes irodában. A 2001 óta működő iroda sokszínűségét a munkatársak különböző építészeti, dizájn, etnológiai, utbanisztikai és konceptuális művészeti háttere adja. A számtalan díjat nyert pályázatokon az utóbbi időben (Audomarois Múzeum Wetlands; Aubervilliers Pszichiátria; 55 lakásos Adoma Hostel Párizsban; 88 lakásos épület a Zac Médicis számára, Blois; Saclay Pplateau Eco-negyede). Ma a stúdió az Enercoop céggel együttműködésben zöld energiát használ, a non-profit szervezet kizárólag megújuló energiaforrásokat forgalmazó vállalkozásokkal áll üzleti kapcsolatban.

Stéphane Fernandez, Ivry Serres, Franciaország
Stéphane Fernandez és Ivry Serres a francia fernandez & serres architectes műteremben dolgoznak együtt partnerként Aix en Provence-ban. Az iroda lakások, kulturális terek, kereskedelmi épületek, és tájépítészet és városépítészet területén tevékenykedik. A közelmúltban nyerték meg az Equipement Culturel a Vertou (tánc, színház, zene és performansz) épületére, valamint egy carnoux-i lakóépületre kiírt pályázatot. Egyéb munkák: Les Graines d’Etoiles Nursery (2009) Aix en Province, egy bölcsöde Barragán stílusában és az Albert Camus Multimédia Könyvtár (2008), Carnoux.

 

 

 

Alisa Andrasek, Horvátország
Alisa Andrasek az építészet és az informatika területén kutat és tevékenykedik, emellett az alapító igazgatója a BIOTHING irodának. A Zágrábi Egyetemen végzett, majd a Columbia University-n szerzett mesterfokozatot. A viselkedés kutatás mellett Andrasek előadásokat és szemináriumokat tart az Architectural Association Design Research Lab és a UCL Bartlett posztgraduális programjában, valamint korábban oktatott a Columbia, Pratt, UPenn, RMIT Melbourne és Rensselaer Polytechnic Institute intézményeiben. Legutóbbi kiállításai: Transitory Objects TB-A21 Bécsben, Elles a Centre Pompidou-ban, Párizsban, A_maze a FRAC Orleans-nál, Synathroisis Athénban; Scripted by Purpose Philadelphiában, Seroussi pavilon Párizsban, Ars Mathematica Párizsban, a 2003-as Prágai Biennálé, a 2004-es Sydney Biennálé, Építészeti Biennálé Peking 2004, 2006 és 2008, valamint egy kiállítás a New York-i New Museumban. Kurátorként működött közre az “Emergent Talent Emergent Technologies” kiállításon a 2006-os és 2008-as Pekingi Biennálén, illetve a  “PROTO/E/CO/LOCICS: Speculative Materialism in Architecture” szimpóziumon Rovinjban, Horvátországban. Viládszerte tart előadásokat és ad ki könyveket munkáival és írásaival kapcsolatban. Andrasek Horvátországban született, jelenleg Londonban él.

Maxim Laroussi, Írország
A marokkói születésű, franciaországban nevelkedett Maxim Laroussi partnerként dolgozik a 2005-ben alapított, dublini és lyoni székhelyű Architecture Republic irodában.  A cég elsősorban tanulmánytervekkel folytatott koncepcióelemzéssel közelít a különböző projektekhez az építészet, városépítészet és tájépítészet terén,emellett közreműködik képzőművészeti, grafikai, színházi stb. munkákban is. Az iroda számtalan elismerést nyertmár, és a Mies van der Rohe-díjra is előterjesztették.  Munkák a közelmúltból: Brick a Back House, felújított családi ház a dublini Irishtownban, Plastic House, egy másik felújítási munka Dublinban. Ezenkívül tervezett vegyes funkciójú épületeket, melyek próbatermeknek, butikhotelnek, irodáknak és kávézónak ad helyet Dublinban; 70,000 négyzetláb alapterületű meglévő bevásárlóközpont átalakítása irodákká Poznanban, Lengyelország; vidéki fenntartható lakóépület a franciaországi Languedoc-Roussillonban és változatos lakóházak Írországban és a tengerentúlon. Laroussi jelenleg a Limerick University Építészkarán tanít.

 

 

 

Dirk Krolikowski, Anglia és Falko Schmitt, Németország
A londoni székhelyű partneri kapcsolat Dirk Krolikowski és Falko Schmitt (DKFS) között az együtt töltött egyetemi évekre vezethető vissza (RWTH Aachen). Amellett, hogy nemzetközi építészeti tevékenységet folytatnak, fenntartanak egy kreatív műhelyt is, hogy olyan közös, az „építészeti szerkezetekre” irányuló érdeklődésüknek is teret adhassanak, mint például a hidak. DKFS már több nemzetközi pályázaton is nyert, például a RIBA által a 110m-es River Douglas Bridge-re kiírt nemzetközi megmérettetésen, ahol az ARUP volt a szerkezeti tanácsadójuk. Nemrégiben kapta meg Dirk és Falko az első díjat egy elismert nemzetközi hídtervező pályázaton a Bécs középpontjába tervezett, 52 m hosszú híddal, melynek építését 2011-ben kezdik (szerkezettervező: Jane Wernick Associates). Ez lesz Bécs első felnyíló hídja. 2007 és 2009 között mindketten tanítottak a RWTH Aachen Tervezőmérnöki Karán.

Erik Giudice, Svédország
Az Erik Giudice Architects iroda egy több szakmai területet lefedő építészstúdió Párizsban és Stockholmban. Erik Giudice csapata már nagy nemzetközi hírnévre tett szert a megnyert pályázatok és megépült projektek révén, melyek széles spektrumon mozognak lépték és program tekintetében: kulturális központok, sportlétesítmények, nagyszabású városrendezési munkák. Giudice irodájának kapacitása lehetővé teszi, hogy komplex és nagy projekteket is elvállaljon, valamint magasan képzett szakemberekkel dolgozzon együtt a kapcsolódó területeken. A munka helyétől és léptékétől függetlenül az iroda mindig minden energiáját a feladatra fordítja, ötvözve a szenvedélyt a pragmatizmussal és elkötelezettséggel. Legutóbbi munkáik: Magasépület és városrendezés Mörby központjában (2010); Grand Stadion pályázata, Casablanca (2010); Malmö Vásár- és Kiállítási Központ.

 

 

 

Johanna Irander, Svédország
A Studio Irander irodát 2007-ben, a hollandiai Hágában alapították. Tájépítészettel és városépítészettel foglalkozik, kutatáson alapuló kontextuális felfogással közelítve meg az adott problémát. A műterem 2008-ban Stockholmba, Svédországba költözött. Legutóbbi pályázatok: the Nemzeti Képzőművészeti, Építészeti és Dizájnmúzeum, Oslo (döntős, 2010); Vatnsmyri, Reykjavik (első díj, 2008); és Nordhavnen, Koppenhága (2009).

Vincent van der Meulen, Hollandia
Vincent van der Meulen partnerként dolgozik a rotterdami székhelyű Kraaijvanger • Urbis építészstúdióban.  A nagymértékben fenntartható, innovatív épületekre specializálódott, munkáját folyamatos kutatás jellemzi, hogy új megoldásokat találjon a városok és épületek teljes fenntarthatóságára. Megszállottan vesz részt nemzetközi, multidiszciplináris együttműködésekben, hogy új és vonzóbb egyensúlyt találjon az épített környezet és a természet között. Számára különösen a vízpart jelent olyan kulcspozíciót, ahol az életminőség, tér, fény és a fenntartható innováció lehetőségei mind adottak. Vincent van der Meulen legutóbbi munkái közé tartozik Almelo’ és Venlo önkormányzati hivatala, egy városi mezőgazdasági iskola Almerben és egy önnfenntartó úszóház.

 

 

 

Väinö Nikkilä, Jussi Palva, Riina Palva és Ilkka Salminen, Finnország
A VERSTAS Architects Ltd egy  Helsinkiben tevékenykedő építésziroda, melyet 2004-ben négy építész, Väinö Nikkilä, Jussi Palva, Riina Palva és Ilkka Salminen alapított. A Verstas magas színvonalú építészeti munkát kínál az építészet minden területén, kezdve a városépítészettől a legkidolgozottabb apró részletekig. Az iroda célja, hogy az épített környezetet jobbá tegye, s a legjobb eredmény elérése érdekében szoros együttműködésben dolgozik az összes érintett társterülettel. Legutóbbi munkáik:  Kirkkojärvi iskola, ami elnyerte a The Chicago Athenaeum Nemzetközi Építészeti Díját, Építészeti és Dizájn Múzeum, Hämeenkatu; városrendezési terv, Jyväskylä és a City Cottage projektje (2010), ami a Helsinki partjain található nyaralók modern átértelmezéseként épült.

 

 

 

Albuquerque Goinhas, Augusto Marcelino, Cistina Mendoca, Luis Baptista, Nuno Griff, Sofia Antunes, Pedro Patrício, Portugália
A lisszaboni székhelyű Embaixada Arquitectura közös irodát 2001-ben alapította a hét „40 Under 40” tag azzal a céllal, hogy olyan munkákat hozzanak létre, melyek innovatív módon adnak választ a modern élet tökéletességre törekvő követelményeire. Irodaként visszautasítják,hogy egyetlen dologra specializálódjanak, ehelyett folyamatosan kutatnak új, eltérő kihívások után. A megvalósult munkák közé városépítészeti, építészeti, képzőművészeti és dizájnfeladatok is tartoznak. Munkák a közelmúltból: Tomar Környezetmonitorozási és Feldolgozási Irodák – a Polis program részeként – országos, kormányzati program keretein belül. A stratégia szerint a városokat úgy revitalizálják, hogy új funkciókat vezetnek be, például a Környezetmonitorozási és Feldolgozási Irodákat (Environmental Monitorizing and Interpretation Offices, EMIO). Másik projekt Tomarban a Casa Dos Cubos, ahol egy öreg gyár rehabilitálása történik. A régi szerkezeteket fehérre festve, érintetlenül meghagyják, míg az új elemek feketén állnak a belső térben, összekötve a tereket és izgalmas promenádokat alkotva.

Petras Tsabikos, Görögország
Petras Tsabikos, a Tsabikos Petras építésziroda vezetője egyszerre dolgozik építészként, mérnökként és segédtanárként a NTUA-n, Athénban. Részt vett több kutatási projektben, és számtalan díjat nyert hellén, illetve nemzetközi építészeti pályázatokon. Érdeklődési körébe tartozik még az akadálymentesség és  érzékszervi tudatosság a térérzékelésben. A Tempus Fugit - Piraeus Torony, Attika (2010) és a Wallhouse, Lavrion, Attika (2009) munkáit Görögország 12 legjobb alkotása közé sorolták az athéni Domes Magazine “2008-2010 legjobb épületei” című szavazásán.

 

 

 

Salwa Mikou, Franciaország
Salwa Mikou, a Mikoustudio Architects irodát vezeti Párizsban, korábban – 2001 és 2005 között - Jean Nouvellel közösen dolgozott olyan nemzetközi projekteken, mint például lakó- és irodaépületek Bejrútban, Szöulban és Párizsban, városrendezési munkák Dohában, Valenciában és Rabatban, kulturális és oktatási központ Kuvait városban, park Barcelonában, valamint tanulmányterv a tangeri kikötőre. Legutóbbi munkái: Lions Fountain tér, Parc de la Villette, Párizs (2011); Albert Thomas iskolakomplexum, Bordeaux (2011); valamint egy pályázat a ZAC Lyon Confluence H2, idősek otthona kialakítására (2011).

 

 

 

Jan Ammundsen, Dánia
Jan Ammundsen partnerként és a tervpályázati csoport főnökeként dolgozik a dán 3XN építészirodában. A 3XN a tudomány és művészet, illetve az ikonikus dizájn és a kontextus viszonlyatában hoz létre építészetet. A műterem filozófiája szerint az építészet alakítja a viselkedést, és a megbízókkal, illetve a végső felhasználókkal folytatott mély beszélgetések életbevágó szerepet játszanak a projekt sikerében. 2007-ben a 3XN létrehozta a GXN kutatási és fejlesztési osztályt, ahol azon dolgoznak, hogyan illesszék be az új (zöld) anyagokat és technológiákat az iroda projektjeibe. A cég az 1990-es évek végén tört be a nemzetközi élvonalba a berlini Dán Nagykövetség épületével (kivitelezés vége: 1999), valamint a Muziekgebouw Hangversenyteremmel Amszterdamban (pályázat első díja: 1997). 2005-ben a 3XN megnyerte az új Liverpool Múzeumra kiírt tervpályázatot, ami 2011 nyarán nyílt meg. Jan Ammundsen egyéb első helyezésekkel is büszkélkedhet, mint például: a Blue Planet Aquarium, The Arc kultúrház Mandalban, a Molde Színház és Jazzklub Norvégiában, valamint a Middelfart Takarékszövetkezet, a dublini Hangversenyterem és a Bella Sky Hotel.

Victor Sala Bori, Spanyolország
Victor Sala Bori a Coolarq iroda vezetője Barcelonában, Spanyolországban. Barcelonai munkáját, a Landscaper, Castelldefels tervét a Marché International des Professionnels d'Immobilier előterjesztette az általuk kiosztott „Jövő Projektjei Díjra”.

A „Europe 40 Under 40” versenyt  Kieran Conlon, a The European Centre igazgatója/műveleti vezetője, valamint Lary L. Sommers, A The Chicago Athenaeum adminisztrációs és marketingigazgatója szervezi.

A 2012-es „Europe 40 Under 40” nevezési határideje 2011. november 1. Jelentkezési lapot a The European Centre honlapján lehet letölteni.

További információért Kieran Conlont az info/kukac/europeanarch.eu vagy Ira Livadotit a ira/kukac/europeanarch.eu címen lehet elérni.

The European Centre for Architecture Art Design and Urban Studies
28 Butlers Court, Sir John Rogersons Quay
Dublin 2
IRELAND

TEL/FAX +353/(0) 1 6708781

Contemporary Space Athens
46-48 Megalou Vassiliou
GR-118 54 Rouf/Athens
GREECE

TEL: +30/210 342 8511
FAX: +30/210 342 8512