A pályázat célja gazdasági, környezeti, társadalmi szempontból fenntartható közösségi tér tervezése innovatív megközelítéssel, az építmény funkcionalitásának biztosítása, valamint Leier beton elemek alkalmazása mellett. A tervpályázat során cél a PTE Műszaki és Informatikai Kar bármely képzésében résztvevő hallgatói közül a legkiemelkedőbb pályamunkákat benyújtó pályázók elismerése.
A pályázat közvetett célja Szentlőrinc város közösségi közlekedésének modern, esztétikus, gazdaságos építőanyaggal történő modernizálása. Ennek érdekében megfelelő építészeti tervezési színvonal esetén sor kerülhet egyes pályamunkák megvalósítására is.
"A LAFARGE és a Pécsi Tudományegyetem közreműködésével közösen indított pályázat célja, hogy ösztönözzük a hallgatókat arra, hogy a Leier beton elemek alkalmazásával megismerjék ezen építőanyagok sokrétű felhasználási lehetőségeit. Továbbá a Szentlőrincen található buszmegállók, buszöblök konkrét példáján keresztül esztétikus, gazdaságos, tartós és környezetbarát megoldásokban gondolkodjanak." - mondta el Komlós Andor, a Leier Hungária Kft. ügyvezetője.
"Közös felelősségünk, hogy a magyarországi településeket érintő építőipari problémákra hosszú távú megoldásokkal járuljunk hozzá. Így a Leierrel és a PTE Műszaki Karával karöltve hoztuk létre ezt a pályázatot, mely egyszerre hívja fel a figyelmet a hallgatók kreativitásának előtérbe helyezésére, valamint a kisebb települések fejlesztési, modernizálási lehetőségeire." – tette hozzá Hoffmann Tamás, a LAFARGE Cement Magyaroroszág Kft. értékesítési igazgatója.
"A Szentlőrinc településéről foglalkoztatott munkaerő, valamint a közép- és felsőoktatásban résztvevők számára elengedhetetlen az autóbusz, mely a munkahelyre és az iskolákba való eljutást segíti. Ezek azok a közösségi terek, amelyeket a város lakói napi rendszerességgel használnak. Emiatt lényeges kérdés a jelenlegi infrastruktúra olyan irányú fejlesztése, amely hosszú távon nyújt megoldást a település számára." - üdvözölte Koltai Péter, Szentlőrinc Város polgármestere a pályázat ötletét.
"Ez egy remek kezdeményezés, mely segíti hallgatóink kreativitását kibontakozni. Továbbá lehetőséget teremt nekik arra, hogy egy valós problémán keresztül próbálják ki magukat. Ösztönző a diákok számára, hogy munkáik – megfelelő tervezési színvonal esetén – megvalósításra is kerülhetnek."- mondta el Bachmann Bálint, a PTE Műszaki és Informatikai Karának Dékánja.