A tervek szerint a győztes tervet ma hozták volna nyilvánosságra, az eljárás zárójelentésének véglegesítéséhez szükséges előzetes településképi vélemény azonban még hiányzik mindehhez. A pályázatra hat munka érkezett.
Idén februárban adtunk hírt arról, hogy el fogják bontani az Aranybika szálló 1970-es években épült bővítését. Maga az impozáns szálló helyén az 1880-as években egyébként egy kisebb, egyemeletes szálloda állt, amelyet maga Steindl Imre tervezett. 1915-ben épült helyére a mai Aranybika Hajós Alfréd és Villányi Lajos tervei szerint. A nagyméretű, koncertteremmel is ellátott komplexumot 1976-ban a Kereskedelmi Tervező Intézet elképzelései alapján bővítették egy hatalmas, új szárnnyal. Aztán az MCC komplex urbanisztikai és építészeti tervpályázatot írt ki idén májusban a műemlék teljes körű felújításának, átalakításának és bővítésének megtervezésére. Mindez magába foglalja az ingatlan körüli (magán- és köz-) terület környezetrendezését és új funkciókkal történő bővítését.
A kiírásban szerepelt, hogy "az új szárnyban kell megtervezni az elfogadott koncepció alapján, a tehetséggondozó (oktatási) és diákszállás funkciót, a hozzá tartozó kiszolgáló helyiségeket, továbbá a rendeltetésszerű használathoz szükséges parkolókat (mélygarázs és felszíni parkolók biztosításával). A műemléki védettség alatt álló épületrész rekonstrukciójával kell megtervezni a legalább 80 szobás 4* superior kategóriájú szálloda rendeltetésű épületet úgy, hogy az épület földszinti frekventált helyiségei igény esetén for-profit tevékenységnek adjanak helyet (pl. kávézó). Az építési engedélyes tervdokumentáció elkészítése és engedélyeztetése ütemezetten történjen, tehát az új épületszárny építése és a műemléki épületszárny rekonstrukciója külön-külön rendeltetésszerű használat elérést követően használatba vehető legyen."
A tervpályázat bírálóbizottságának tagjai Orbán Balázs, az MCC kuratóriumi elnöke; Erhardt Gábor Ybl Miklós-díjas építész; Szalay Tihamér Ybl-Miklós díjas építész tervező; Prof. dr. habil Krähling János, a BME Építészettörténeti és Műemléki Tanszék vezetője; Dévényi Sándor, a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, Kossuth- és Ybl Miklós-díjas építész; Kálmán Ernő Pro Architectura-díjas és Ybl Miklós-díjas építész; Benedek Dóra okl. építészmérnök; Kelemen Zsolt okl. építészmérnök; dr. Papp László Debrecen polgármestere és Gábor István, Debrecen főépítésze voltak.
A dehir.hu értesülései szerint a tervpályázatra hat tervező vagy tervező cég jelentkezett. Eredetileg úgy tervezték, hogy a mai napon már eredményt is hirdetnek, azonban a tervpályázati eljárás zárójelentésének véglegesítéséhez szükséges előzetes településképi véleményt még nem kapták kézhez, így várhatóan augusztus 18-án hirdetnek majd eredményt.