Henri Stierlin: Paloták, villák és kastélyok (Történelmünk az égből nézve 3.)
Scolar Kiadó - www.scolar.hu
A világ építményeit a magasból – fentről, az égből – látni sokáig elérhetetlen, mitikus álom volt egy halandó számára. Csak az istenek voltak képesek egyetlen tekintettel átfogni az emberek alkotásait, s felmérni azoknak a tájaknak a kiterjedését, amelyekbe ezek az épületek illeszkedtek. Csak ők tudták értékelni az alkalmazott rendkívüli műszaki megoldásokat, megérteni az alkotások tervét és elrendezését. S természetesen csak ők tudták szemlélni ezen – túlnyomórészt az ő dicsőségükre emelt – építmények szépségét. Az egyszerű halandók kénytelen voltak beérni a földről eléjük táruló látvánnyal. Ám napjainkban ők is részesülhetnek az istenek kiváltságában, hála a légi felvételeknek, amelyek sokféle nézőpontot és formátumot tesznek lehetővé, egyedülálló módon. A Történelmünk az égből nézve című sorozatunkkal az olvasó a leglátványosabb utazás részese lehet, melyet egy könyv nyújtani tud.
Történelmünk az égből nézve
Egy különleges könyv, amely érzékletesen adja vissza az ősi korok legnagyszerűbb műemlékeinek és legcsodálatosabb tájainak fennkölt szépségét.
Hatkötetes különleges sorozat
Hat könyvből álló sorozatunkban az Ősi korok építészeti csodái és a Katedrálisok, templomok és mecsetek után a következő köteteket az erődöknek és váraknak; a palotáknak és kastélyoknak; a kerteknek és tájaknak; valamint a XX. századi építészet kivételes teljesítményeinek szenteljük.
Kivételes minőségű légi felvételek nagyméretű, megerősített, kinyitható oldalakon
Ezek a fényképek, melyeket különböző nézetekből és magasságból készítettek, egyszerre kínálnak nagy látószögű áttekintést a műemlékek környezetéről és látványos közeli felvételeket az építészeti részletekről.
Henri Stierlin művészet- és építészettörténész, számos művészeti könyv szerzője, újságíró, fényképész, kiadó, a svájci francia nyelvű rádió és televízió producere és rendezője. A nagy civilizációk összehasonlító vizsgálatával foglalkozó szakemberként ismerik őt.
Célja, hogy a tereket és a bennük lévő építményeket oly módon tanulmányozza, mellyel új jelentést adhat nekik. Ennek érdekében folyamatosan igénybe veszi a légi felvételeket, melyeket a megismerés eszközének tekint, mivel alátámaszthatják a különböző témákra vonatkozó értelmezéseit.