Programok

Identitás és kultúra 03

2016.01.29. 08:36

Idén ősszel a BME Ipartanszék immár hagyományként harmadszorra indított tervezési szekciót a kari TDK konferencián belül Identitás és kultúra 03 címmel. Az így elkészült alkotásokból rendezett kiállítás februrár 5-től lesz megtekinthető a FUGA-ban. 

Identitás és kultúra 03
BME Ipartanszék TDK 2015
Kiállítás

2016. február 5. 18:30
Megnyitja:
Dobai János DLA (tanszékvezető), Anthony Gall PhD (építész), Vass Lóránt PhD (régész)

Kiállítók:
Novák Sándor, Kristóf Dóra, Incze Ádám, Varga Kata, Novák Veronika, Rainer Anna, Holecz Máté, Koch Márió Péter, Tibai Friderika, Gál József Ferenc, Michelisz Éva, Patai Boglárka

Idén ősszel a tanszékünk immár hagyományként harmadszorra indított tervezési szekciót a kari TDK konferencián belül Identitás és kultúra 03 címmel. A megelőző két évhez hasonlóan, 2015 nyarán ismét részt vettünk hallgatóinkkal egy nemzetközi felmérő táborban, Erdélyben. (Erasmus IP: A római limes az európai kultúrtájban). A berlini, kölni, erfurti, budapesti, pécsi, marosvásárhelyi és kolozsvári egyetemek régész, restaurátor, geofizikus és építész oktatói és hallgatói közösen dolgoztak a római kori Dacia határát biztosító védműrendszer feltárásán, a környezet felmérésén és elemzésén. A fő cél a feltárt örökség dokumentálása, publikálása, továbbá a bemutatás lehetőségeinek kidolgozása volt, ami nem csupán a feltárt római maradványokról szól, hanem az adott, mai közeg értelmezéséről, a beillesztés-beilleszkedés problémáiról is. Ehhez a kérdéskörhöz kapcsolódott a TDK kiírásunk, a felmerült konkrét feladatokra várt a hallgatóktól javaslatokat, ötleteket.

Három feladat közül lehetett választani:
1. Egymásba fonódva – Római kori régészeti központ
2. Jelek a tájban – Védművek a Tompa tetőn
3. Időgépek – Római kori emlékek a kastélykertben

Kamarai tagok 0,5 kreditpontot igényelhetnek (500 Ft). MÉK 2016/16

Megtekinthető: 2016. 02. 10-ig.