Az MBH Bank új, három toronyból álló székházának generáltervezője a Finta Stúdió. Ma nyilvánosságra hozták a látványterveket, korábban pedig az is kiderült, hogy a legmagasabb torony 90, a legalacsonyabb 65 méter magas lehet.
Idén nyáron röppent fel a hír, hogy az MKB Bank Nyrt. és a Takarékbank Zrt. fúziójával létrejött MBH Bank Nyrt. új, több toronyból álló székházat épít Budapest XIII. kerületében, az Agora Budapest projekt telkének egy részét megvásárolva.
Mi is megírtuk, hogy a szeptember 14-i Magyar Közlönyből, amely a nemzetgazdaságilag kiemelt ügyek közé sorolta a fejlesztést, további részletek is kiderültek a tervezett székházzal kapcsolatban. A jogszabály meghatározta például a három torony méretét, ez alapján a keleti torony 90, a középső 78, a nyugati 65 méter magas lehet, az építmények között nem kell távolságot tartani, illetve „a beruházás megvalósításának és az építési és használatbavételi engedély kiadásának nem feltétele a településrendezési eszköz szerinti új közlekedési csomópont létesítése, az infrastrukturális feltételek biztosítása, az infrastruktúra-fejlesztések megvalósítása".
A mai napon az MBH Bank további információkat tárt a nyilvánosság elé. Beszámolt róla, hogy lezárult a projekt adásvételi folyamata és elkészültek a látványtervek. A projekt kiválasztott generáltervezője a Finta és Társai Építész Stúdió Kft., az elkészült tervek már a Tervtanács jóváhagyására várnak. „A három készülő torony közül kettő a munkatársak befogadására épül, míg a harmadik elsődlegesen bérbeadásra lett tervezve. A bank kifejezett célja, hogy az épületegyüttes organikusan illeszkedjen a városképbe, ugyanakkor markáns és emblematikus, épitészetileg is izgalmas épület legyen. A területen bizonyos mélyépítési munkák és alépítmények már elkészültek, így az első két, székházfunkciót betöltő torony várhatóan 2026. év végére felépülhet, míg a harmadik, bérbeadásra szánt torony átadását 2027 végére tervezik" – olvasható a közleményben. A székház tulajdonosa és fejlesztője az MBH Bank MBH Domo Kft. nevű leányvállalata.
Az Agora Budapest irodafejlesztés 2017 tavaszán indult a Róbert Károly körút és a Váci úti irodafolyosó kereszteződésében, a Make Architects és a Finta Stúdió tervei alapján. Elsőként az Agora Tower – amely egyébként 65 méter magas, tehát akkora, mint a leendő székház nyugati, legkisebb tornyának engedélyezett magassága – és az Agora Hub épületek készültek el.