A tavalyi velencei biennálé, Othernity – Modern örökségünk újrakondicionálása című tárlata január 16-áig volt látogatható a Ludwig Múzeumban. Az Artmagazinnak köszönhetően most azok is bejárhatják a kiállítást és végighallgathatják kurátorainak tárlatvezetését, akik erről élőben lemaradtak.
A Ludwig Múzeum tavalyi Velencei Biennále-projektje, az Othernity – Modern örökségünk újrakondicionálása, a Biennále központi témájára, a How will we live together? (Hogyan fogunk együtt élni?) kérdésfelvetésére reflektálva, arra kereste a választ, hogy a modern építészet sokat vitatott, több szempontból elavultnak tekintett öröksége milyen lehetőségeket tartogat a jövő építészei számára. A projekt részeként 12 kelet-közép-európai építészirodát kértek fel arra, hogy gondoljanak újra 12 budapesti modern épületet, ezzel egy lehetséges utat mutatva múlt és jövő építészetének összeegyeztetésére.
A kiállítás tavaly május és november között várta a látogatókat a Biennálén. Ezt követően a kiállított műtárgyakat és installációkat Budapestre szállították. Az érdeklődők december 10. és január 16. között, a Ludwig Múzeumban tekinthették meg őket, a Biennálén bemutatott tárlathoz hasonló elrendezésben.
Január folyamán a kiállítás kurátorai és alkotói (Kovács Dániel, Csóka Attila Róbert, Molnár Szabolcs, Smiló Dávid, Dömölky Dániel és Sütöri Laura) több tárlatvezetést is tartottak, ahol beszéltek a koncepció kialakulásáról, a tervezés és a megvalósítás folyamatáról, illetve az egyes épületekről és műtárgyakról is. Többek között arra is fény derült, hogy a jövőben az installációk közül több is a Ludwig Múzeum állandó gyűjteményébe kerül. Az egyik ilyen alkalmat az Artmagazin csapata videón is megörökítette, így most azok is körbejárhatják a kiállítást, és meghallgathatják az alkotók hozzáfűzött gondolatait, akik élőben nem tudtak ellátogatni Velencébe vagy a Müpába.