Közélet, hírek

Jövővár Pályázat: 60 millió forint értékű építőanyag talált gazdára

2008.06.16. 09:18

Átadták a kilencedik évébe lépett Wienerberger Jövővár Pályázat díjait, melyen 38 gyermekintézmény és 10 műemléki pályázat nyert el támogatást.

Átadták a kilencedik évébe lépett Wienerberger Jövővár Pályázat díjait. A támogatásra magyarországi gyermekintézmények és műemléképületek kezelői jelentkezhettek, s a zsűri 60 millió forint értékű építőanyagot illetve készpénzt osztott ki a 48 győztes gyermekintézmény és műemlékkezelő között. A pályázatot évről évre kiíró és szervező Wienerberger Téglaipari zRt. kezdeményezéséhez idén kilenc építőanyag-gyártó csatlakozott.

A februárban meghirdetett Jövővár Pályázatra – amelynek fővédnöke az oktatási és kulturális miniszter volt – összesen 249 érvényes anyag érkezett, amelyek közül a zsűri 38 gyermekintézmény és 10 műemléképület felújítási terveit támogatta. A korábbi évek pályázóival együtt már négyszáz „Jövővár” épült meg illetve fog épülni országszerte.

A két bíráló bizottság Vadász György Kossuth- és Ybl-díjas építész elnökletével ült össze. A gyermekintézményi bizottság tagjai Dr. Zongor Gábor, a Települési Önkormányzatok Országos Szövetségének főtitkára, Nagy-Kálózy Eszter színművész, Dr. Szüdi János közoktatási szakállamtitkár és Tóth Balázs, a Wienerberger Téglaipari zRt. termékfejlesztési vezetője voltak, a műemléki bizottság munkájában pedig Nagy-Kálózy Eszter, Ráday Mihály, a Budapesti Városvédő Egyesület elnöke, Winkler Gábor építész, egyetemi tanár, Pápa város főépítésze valamint Tóth Balázs vettek részt.


A Szent Margit Gimnázium nyerte a legnagyobb összegű támogatást a műemléki kategóriában.

A Jövővár Pályázatra szóló felhívást mintegy 14 ezer gyermekintézmény és -szervezet vezetője valamint az önkormányzatok, az oktatási intézmények és alapítványok építési-felújítási ügyeinek gazdái vehették kézhez. A kiírás szerint a pályázaton gyermekintézményi kategóriában részt vehetett bármely olyan Magyarországon működő oktatási, egészségügyi, kulturális szervezet vagy alapítvány, amelynek tevékenysége szoros kapcsolatban áll a gyermekek képzésével, nevelésével, szabadidős tevékenységével, gyógyításával vagy rehabilitációjával. Műemléki kategóriában azok a Magyarországon működő szervezetek és önkormányzatok indulhattak, amelyek tulajdonában, felügyeletében vagy kezelésében olyan műemléképület van, amelyen 2008-ban felújítási munkálatokat kezdenek.

Rád Önkormányzata a helyi általános iskola felújítására nyerte a legnagyobb összegű támogatást a gyermekintézményi kategóriában.

Az E-Build internetes portál Jövőkuckó-különdíjat is felajánlott.
A cég által kiválasztott tiszaföldvári Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Óvoda, Általános Iskola, Szakiskola, Kollégium, Pedagógiai Szakszolgálat és Gyermekotthon 250 ezer forint készpénzt valamint az E-Build munkatársainak szakértelmét és kétkezi segítségét veheti igénybe az építkezés, felújítás során.

A kiírók negyedik alkalommal hirdettek meg képzőművészeti pályázatot is, így a gyermekek közvetlenül is részt vehettek a Jövővár Pályázaton.
Az intézmények benyújthattak tíz-tíz gyermekek által készített képzőművészeti alkotást, amelyek közül a zsűri választotta ki a díjazandó műveket. A bíráló bizottság tagjai: Nagy-Kálózy Eszter színművész, Róka Enikő, a Nemzeti Galéria grafikai osztályának vezetője, Sinkó István, a Nemzeti Galéria Gyík Műhelyének vezetője, Tóth Balázs, a Wienerberger termékfejlesztési vezetője és Vészabó Noémi festőművész voltak. A képzőművészeti alkotások témája „Magyarország felnőtt koromban” volt.
Két életkori kategóriában lehetett pályázni. A díjazott alkotások készítői és intézményük Crayola termékeket nyertek. A képzőművészeti pályázat védnöke a Magyar Építőművészek Szövetsége. A legjobb anyagokból a szervezet a Wienerbergerrel közösen idén ősszel kiállítást rendez. Az alkotásokat „Az építészet mindenkié” elnevezésű rendezvényen lehet majd megtekinteni, amelyre három építészeti kiállítással egy időben és helyszínen kerül sor.

forrás: Wienerberger Téglaipari zRt. sajtóanyag