A KÉSZ Kft. által minden év nyarán megrendezett művészeti esemény most ünnepli elindulásának ötödik évfordulóját. A valós ipari környezet idén is megteremtette a feltételeket a fémmegmunkálás, acélfeldolgozás hagyományostól eltérő, mégis rendkívül változatos lehetőségeinek megismeréséhez. Az együtt alkotó szobrászok különféle anyagfajtákkal, technológiákkal szabadon kísérletezhetnek, új utakat nyithatnak a művészetben az anyaghasználat kitágítása, a technika megújítása által.
11 neves művész vett részt az idei alkotótáborban, az ipari környezetben született műalkotásokat pedig most a szegedi közönség is megcsodálhatja.
Az alkotótáborról
A 2004-ben útjára indult kezdeményezésnek minden évben a kecskeméti KÉSZ Ipari Park ad otthont, ahol a képzőművészet és az ipar első hallásra talán furcsa találkozásának köszönhetően érdekes és értékes új alkotások születnek.
Hat művész vett részt az első alkotótáborban, de évről-évre egyre nagyobb érdeklődés övezi a kezdeményezést. Az itt születő szobrok pedig mind szélesebb közönség által válnak megismerhetővé, az országon belüli és a nemzetközi kiállítások alkalmával. Hiszen már a második évtől kezdve minden évben érkeztek neves művészek az országhatáron túlról – Szerbiábról, Tajvanból, Kanadából, Bosznia-Hercegovinából, Izlandról, és Romániából. A KASZ-on részt vevő művészek alkotásai emellett nagy sikerrel szerepelnek a Magyar Universitas Program keretében kiírt pályázatokon is: Deli Ágnes szobra díszíti majd a Kaposvári Egyetem kertjét, a Kopasz Tamás Munkácsy-díjas szobrászművész által megálmodott, a KÉSZ Ipari Parkban elkészült alkotások pedig a bajai Eötvös József Főiskola falára kerülhettek fel.
A művészek
Az acélszobrászati művésztelep megálmodója és elindítója Majoros Gyula képzőművész volt, aki évről évre vállalja a tábor vezetését, a munkálatok összeszervezését, de tevékeny részt vállal az alkotás folyamatában is.
A szimpozionok alatt a szobrászok között barátságok kötődtek, és nem mellesleg évről-évre az is bebizonyosodik, hogy a különböző művészeti irányzatok, látásmódok nem ellenfelei, hanem komplementerei egymásnak, és együtt igazán erősek.
A résztvevők olyan festők és szobrászok, akiknek munkáiban „határok nélkül”, egybefonódva jelennek meg a XX. századi művészet nagy irányai. Kortárs művészetükben a hangsúly arra helyeződik, hogy milyen intenzitással tudják közvetíteni saját érzéseiket és gondolataikat egyéni jelrendszerükön, formaképzési technikáikon keresztül.
forrás: sajtóanyag