A rendezvények fókuszában az a kérdés áll, hogy a megemelt energiahatékonysági követelményekre teherként vagy inkább lehetőségként tekintsünk-e. Vajon visszaszorulnak-e a beruházások a sztenderdek szigorodása miatt, vagy inkább ösztönzően hatnak az energiahatékonyabb épületek elterjedése felé.
A tapasztalat azt mutatja, hogy sok a bizonytalanság az épületek tervezéséért és kivitelezéséért felelős szakemberek között az energetikai előírások változásának alkalmazásában. Nagy szükség van az elméleti tudnivalók gyakorlattá alakítására, melyre a MEHI szakmai partnerei kiváló példákat tudnak bemutatni. A rendezvénysorozat azoknak lehet ideális, akiknek kevés szabadidejük egy napot enged arra, hogy egy átfogó tematikájú eseményen, szakmai közeg keretében meghallgassák és megvitassák a legújabb műszaki, építészeti előírásokat és trendeket.
Az egynapos képzések során megvitatják a 7/2006. TNM rendelet előírásait, a költségoptimalizált és közel nulla energetikai szint elvárásait, és felmerülnek energetikai alternatívák is. A közönség betekintést nyerhet megvalósult beruházások monitoring adataiba és beszélgethet olyan beruházókkal, akik saját tapasztalataikat osztják meg megvalósult "közel nulla" épületek üzemeltetéséről is. A kivitelezők munkájának megkönnyítése érdekében az építési törvény módosításaival és azok tapasztalatai is felmerülnek, kitérve a tervezői-kivitelezői felelősség jogi szabályozására. Újdonság még, hogy a Könnyű Közmű Program gázkészülék-csere egyszerűsítése során változó szabályokat is nagyító alá tesszük.
Az előadók a műszaki tudományokban, energetikában és építési törvényben jártas hazai szakértők lesznek, akik nemcsak az elméleti tudást fogják a gyakorlattal ötvözni, de egyszerre lesz jelen az építészi és gépészeti szemlélet és a tervezői és kivitelezői gondolkodásmód. A napot olyan kiváló előadók fémjelzik, mint Dr. Zöld András, a Debreceni Egyetem professzora, vagy oktató kollégája, Dr. Kerekes Attila, és Dr. Jámbor Attila, az építési törvény nagytudású ismerője.
Diákoknak a részvétel ingyenes. Érdemes minél hamarabb jelentkezni, hiszen a részvételi díj korai jelentkezés (azaz rendezvény előtt 2 héttel bezárólag) esetén csak nettó 4000 forint.
Az előadássorozat öt helyszínen és időpontban lesz:
További részletek a MEHI honlapján olvashatók, a részletes program pedig itt.
Magyar Építész Kamara tagjai 2 kreditpontot kaphatnak a részvételért.