Programok

Közel nulla energiás házak tervezése – Öko-logikus Építészet 2016

2016.04.11. 10:16

Sok tervezési munkánál már most is a közel nulla energiaigényre kell tervezni, de mivel 2020. december 31. után már minden épület használatba vételénél ez számít, érdemes mielőbb megismerkedni az új előírásokkal és azok gyakorlatával. Április 19-én konferenciasorozat indul Pécsett, majd Veszprém, Budapest, Debrecen, Szeged, Miskolc, végül pedig Győr következik. 

Sok tervezési munkánál már most is a közel nulla energiaigényre kell tervezni (önkormányzati vagy állami hatósági épületeknél, ha azokat 2018. december 31. után veszik használatba), de mivel 2020. december 31. után már minden épület használatba vételénél ez számít, érdemes mielőbb megismerkedni az új előírásokkal és azok gyakorlatával. Ezért lesz a KNE – Közel Nulla Energiaigény – az idei Öko-logikus Építészet konferenciasorozat témája.

Milyen kategóriát jelent a közel nulla energiaigény 2016. január 1-től? Milyen hőszigetelési igény és milyen további igények lesznek kötelezőek? Miért duplázódik az energetikai besorolás betűjele? Mi van a felújításokkal? Mikortól kötelező az energetikai tanúsítás a használatbavételhez? Mit jelent az A/V tényező megszüntetése?

Előadónk lesz Perényi László (PTE-PMMK, Épületszerkezettani Tanszék), aki az új előírásoknak megfelelő szerkezetekről és csomópontok kialakításáról beszél, elsősorban családi házak vonatkozásában. A pécsi egyetemen kiszámolták, mik a szigorúbb energetikai igényeknek optimális kielégítési módjai, amelyekkel a legkisebb költséggel érhető el a költségoptimalizált, illetve közel nulla energetikai szint.

Konkrét példaként bemutatjuk a budapesti CEU épületegyüttesének BREEAM-minősítését, amely az első hazai minősített felsőoktatási épület, Barta Zsombor HuGBC elnökségi tag, BREEAM-minősítő előadásában.

Bemutatkozik a bécsi Smart City koncepció, mely már a jövőbe vezet.

Akkreditáció: MÉK 2 pont (2016/68)

 

Helyszínek és időpontok

Pécs – PTE Pollack Mihály Műszaki Kar (Boszorkány út 2.) – április 19.
Veszprém – Betekints Hotel (Veszprémvölgyi utca 4.) – április 26.
Budapest – Benczúr Hotel (VI. kerület, Benczúr utca 35.) – május 3.
Debrecen – Kölcsey Központ (Hunyadi utca 1-3.) – május 10.
Szeged – SZTE Kongresszusi Központ (Ady Endre tér 10.) – május 12.
Miskolc – City Hotel (Csabai kapu 6.) – május 19.
Győr – Hotel Famulus (Budai út 4–6.) – május 24.

Részletes program és jelentkezési lehetőség itt >>