Eredetileg a 20 darab, egyenként 90 m2-es lakásra a Rimely-Zajácz Építészstúdió készített terveket. A földszint + 1 emelet + tetőtér kialakítású házakra a jogerős engedély alapján a kivitelezés megkezdődött, és a tervek alapján részben szerkezetkész állapot állt elő, mígnem az építkezés 1997. februárjában leállt. Ilyen előzmények után vásárolta meg a befektető a területet és a három megkezdett lakóépületet. Szándékai és az üzleti terv alapján az együttesben kis lakásokat kell kialakítani - ezzel a feladattal bízta meg az új tervezőket, Roth Jánost és munkatársait.
A Roth iroda a módosításra vázlattervet készített, amit egyeztetett
A kislakásos átalakítás megvalósítására jó lehetőséget kínáltak az eredetileg tervezett, és szerkezetileg részben meg is épített házak adottságai - a 4,80 m-es fesztávú harántfalak, az emeleti lépcsők. A tetőtéri beépítés lehetőségének kihasználása azonban gondot jelentett, mert az eredeti megoldás, az emeletről induló, kétszintes, tetőtérbe nyíló lakások kedvezőtlenek voltak a kislakásos átalakítás számára.
Ezért a három épületet külön-külön elemezve az alábbi megoldást tartották célszerűnek:
I. épület:
II. épület:
III. épület:
A javaslatot több oldalról is megindokolták:
A tervezett lakásszám parkoló igénye (lakásonként 1-1 db parkoló) egyébként csak úgy volt biztosítható, hogy az eredetileg 20 db lakásra engedélyezett közterületi parkolót kiegészítették a saját telken épülő 12 db parkolóval.
Lakóegyüttes, Vác, Nagy Sándor József utca
építész tervezők: Roth János DLA, Lente András, Heppes Miklós
munkatárs: Hegedüs Attila
szerkezettervező: Zámbó Ernő
épületgépészet: dr. Lőrincz Péter
elektromos tervező: Szalay Sándor
út- és környezettervező: Kecskés Tibor
építtető: Ingaszolg Kft.
tervezés: 2001
kivitelezés: 2001-2002