Lehel asztala egy új szerkezeti megoldással nagyobbítható, középen kiemelkedő plusz asztallapja praktikus megoldás és ötletes szerkezet egyben. A tömörfa laphoz jól illeszthető a színben variálható, hajlított acéllemezből készült lábazat, a szintén tömörfa káva elem pedig maga mögé rejti a fémmechanikát, így a forma egységes és letisztult marad. Juhos Lehel már több bútorral előrukkolt az elmúlt években és munkáira jellemző a forma és a gyártástechnológia összhangja, a korszerű ipari és a hagyományos craft eljárások alkalmazása, melyek jellemzően kisszériás, építhető, moduláris termékcsaládokként öltenek bútortestet.
A Loft Interior faipari mérnökökből és iparművészekből álló csapata szeretné szakmai előmenetelét segítve támogatni az I. helyezettet: Lehel díjnyertes, nagyobbítható asztalából közös gyártmányfejlesztés után prototípus készül, majd segítik a termék piaci bevezetését és forgalomba is helyezik azt.
A pályázat azonban itt még nem ér véget, mivel a neves zsűri - Tildy Béla, Beretka Miklós, Varró Zoltán és Kálmán Attila - által legötletesebbnek ítélt asztal tervek augusztus 1-21. között mérkőzhetnek meg a Közönségdíj elnyeréséért. A díj nyertese számára a Loft Interior felajánlja a tervezői együttműködés lehetőségét és egy kiállítás keretében be is mutatja a közönségnek leginkább tetsző tervet.
A zsűrinek nem volt könnyű dolga a kiválasztásban, hiszen 49 alkotó, illetve alkotói csoport összesen 80 pályaműve érkezett be a pályázatra, a három továbbjutó között pedig szoros verseny alakult ki a második fordulóban. A továbbjutó asztaltervek ötletességüknek és újszerűségüknek köszönhetően kerültek az élmezőnybe.
Az első forduló három továbbjutója közül Boldizsár Tamás Trapéz fantázianevű asztaltervét egy hétköznapi rutin ihlette: a postaládából kiszedett levelek és újságok tárolásának problematikája volt a kiindulópont, az asztal pedig ezt a funkciót látványosan és őszintén vállalja asztallap alatti kis polcával, amelyet ötletesen egy mobil tálcával rejt el a tervező és teszi így még jobban kihasználhatóvá és praktikussá a belső tárolót. Tamás jelenleg a MOME mester képzésén végzi a Formatervező művész szak Bútortervező szakirányát és az olyan formai megoldások érdeklik, amiket nem megszokott, hanem inkább meglepő módon indokolnak bizonyos funkciók, ezáltal játékká, játékossá téve az adott tárgy használatát.
Illés Attila szintén a legjobb három közé jutott Tiramisu fantázianevű nagyobbítható asztalával, melyet a keleti kultúra és a Bauhaus stílus inspirált. A MOME Belsőépítész- Bútortervező szakán végzett tervező célja áttekinthető, logikus formavilág megalkotása volt, természetes és időtálló anyaghasználattal, így a bútor teljes felületén megjelenik a tömör faanyag, a nagyobbító vasalat pedig rejtve marad. Attila a hétköznapokban is tervezéssel, főként belsőépítészeti munkákkal foglalkozik az IDStudioban, melynek alapító tagja.
Az Étkezőasztal tervező pályázat nem az első alkalom, hogy a Loft Interior alapítói tehetségeket támogatnak: 2012-ben a Design Hét ideje alatt rendezték meg fiatal tervezők designbútoraiból és lakberendezési kiegészítőiből álló kiállításukat azzal a céllal, hogy ismertebbé tegyék az egyedi hazai designtárgyakat. A kiállítás sikerét mutatja, hogy számos termék azóta is a bemutatóterem díszletét képezi és a Loft Interior forgalmazott termékeinek palettáját színesíti. A pályázat nyertes asztaltervének prototípusát a Design Hét 2013 keretében, kiállításon mutatják be a nagyközönségnek.