Pályázatok/Magyar

Master of Landscape Architecture képzés a Corvinuson

2014.07.29. 08:45

A Budapesti Corvinus Egyetem Tájépítészeti Kara 2011 óta hirdet meg és indít Tájépítész és kertművész MA mesterszakot. 2014 szeptemberében ez a képzés angol nyelven is elindul Master of Landscape Architecture (MLA) néven. Erre a dizájn orientált mesterképzésére hirdet a Kar pótjelentkezést

A négy szemeszteres nemzetközi képzésre tájrendező és kertépítő mérnöki BSc, tájépítészmérnöki MSc, illetve építészmérnöki- és építőművészeti BSc / BA / MSc diplomával rendelkező érdeklődőket is várnak. Jelentkezési határidő augusztus 25.

Magyar diákok számára ezt a képzést igen kedvezményes költségtérítési díjjal, 495.000 Ft / szemeszter díjjal kínálják.

Az angol nyelvű képzés célja olyan, a nemzetközi közegben is otthonosan mozgó tájépítész tervező művészek képzése, akik magas szintű formai, vizuális készségekkel és alkotó művészi képességekkel rendelkeznek. A képzés felkészíti a hallgatókat a települések és a táj arculatának, létesítményeinek, a közparkoknak, közkerteknek, történeti kerteknek és parkoknak, a városi szabadtereknek, intézményi és villakerteknek az alakítására, művészi kvalitással bíró megformálására, táj- és kertművészeti alkotások létrehozására, illetve ilyen tervek készítésére és a megvalósulás irányítására.

A nemzetközi MLA képzésen végzettek ismerik a kertművészet stíluskorszakait és a kortárs kertművészeti alkotások jellemzőit,  a kert- és szabadtér-építészeti formálás műszaki, ökológiai, esztétikai követelményeit, szempontrendszerét, a kertépítészeti növényalkalmazás praktikus, ökologikus és esztétikus-művészi módszereit továbbá az alkalmazható növényanyagot; a kert- és szabadtérépítészetben alkalmazott korszerű anyagokat, szerkezeteket és technológiákat.

Az MLA diplomával rendelkező tájépítészek alkalmasak lesznek mind önálló alkotó munkára, mind hazai vagy nemzetközi csapatban, összehangolt munkával létrehozott

  • kertművészeti és tájművészeti (táj léptékű) térkompozíciók, szabadtérépítészeti tervek, alkotások tervezésére, létesítésére; 
  • történeti kertek rekonstrukciós tervei elkészítésére, műemléki környezet alakítására;
  • a települési értékvédelem és a kulturális örökség védelmének kert- és szabadtértervezési feladatainak ellátására.

A képzésre a Tájépítészeti Kar a saját és a társegyetemek neves oktatói-tervezői mellett ismert, rangos külföldi egyetemi oktatókat, európai rangú, nagy szakmai gyakorlattal rendelkező oktató és gyakorló tájépítészeket hív meg. A 2014/15 tanév őszi félévében a külföldi meghívott előadók várhatóan: prof. Martin van den Toorn (tájépítész), prof. Maria Auböck (tájépítész) és János Kárász (építész).

Az MLA képzés a hagyományos BSc / BA / MSc képzési rendjétől eltérően blokkosított formában, két-három hetes ritmusban folyik. A tervezés orientált tárgyak, ill. modulok 3*2 hetet tesznek ki. A tervezési modulok között több tantárgy elméleti, ill. gyakorlati képzése folyik, intenzív formában. A félév-indító műhelyhetek, illetve a külföldi vendégoktatók vezetésével folyó, tervezés orientált műhelyhetek közötti elméleti, szemináriumi vagy gyakorlati modulok képezik a tájépítészeti, művészeti alkotói képzés elméletének és gyakorlatának összefonódó szövetét.

A képzés limitált létszáma lehetővé teszi a magas színvonalú, személyre szabott, egyénközpontú oktatást, a résztvevők inspirációjának és tapasztalatcseréjének, valamint a nemzetközi hallgatói csapat színes gondolkodásának hozzáadott értékével.

Az oktatás angol nyelven folyik, ezért alapkövetelmény a magas szintű nyelvismeret.

Az MLA képzést az IFLA Europe és a Magyar Akkreditációs Bizottság a szigorú minőségi kritériumok alapján egyetemi szintű mesterprogramként ismerte el. Az MLA egyenértékű a magyar nyelvű MA képzéssel, így az MLA diplomával a tájépítész és kertművész mesterszaknak (MA) megfelelő MÉK tervezési jogosultságot is kaphatnak az itt végzett hallgatók.

További információ