Megjelent a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal Örökség című folyóiratának májusi száma, amelyet alacsony példányszámban adnak ki nyomtatott formában, s elektronikusan olvasható a KÖH honlapján az Örökség.lap menüpont alatt.
Hagyományosan a Világnapon adta dr. Réthelyi Miklós miniszter a műemlékvédelemért és arégészeti örökségért adományozott díjakat és emlékérmeket. Ezután vehették át jogos tulajdonosaik az ICOMOS-díjat és a Citrom-díjat (9. oldal).
Betörők vittek el a tengődi református parókiáról úrvacsorai kelyheket és keresztelő garnitúrát. A KÖH műtárgyfelügyelete nem tétlenkedett (11. oldal).
Dunaharaszti Fő útján évtizedekig elhagyottan pusztult az egykor jobb napokat látott Laffertkúria. Azt már csak kevesen tudták, a barokk épület miféle szépségeket rejt (12. oldal).
Nagy dolog manapság egy műemléképület helyreállítását ünnepelni – mereng Nagy Gábor, s írásában a Laffert-kúria dísztermének falát díszítő freskók különleges restaurálásáról mesél (17. oldal).
Minden év szeptemberének harmadik hétvégéjén kinyílnak a kapuk, hogy a Kulturális Örökség Napjain fogadják a látogatókat. Még csak május van, de nem korai erről beszélni (18. oldal).
Vajon mit takar a régies fogalmat idéző betűszó: TÉKA. Intézményeket, tudományos embereket és magánembereket megmozgató, metaadatbázist létrehozó projektről van szó (19. oldal).
Szombathely – Zanat késő urnamezős korú temetője és a lelőhely más ős- és középkori emlékei címmel jelent meg színvonalas kismonográfia (22. oldal).
Ausztriai álmainak újabb állomására, Salzburgba, a Mozart-házhoz érkezett Paszternák István (23. oldal).
Eger városában az Irgalmas Testvérek rendje alapította kórház épületének utcai homlokzatán szondázó falkutatást végeztek (24. oldal).
A mozaikok közt beszámolunk a magyar–szlovák örökségvédelmi együttműködésről, a műemlékem.hu díjkiosztásáról és találkozójáról, valamint az Acquincumi Múzeum új térélményéről (26–27. oldal).