Az alapötletet a pályázatunk kiindulásához a címe adta: (ötlet)FARM. Ebből született meg az a gondolat, hogy egy általános (bárhol a világban megtalálható) - vidéki tanya anyaghasználatát és felépítését vetítsük egy nagyvárosi ügynökség irodájára, ezzel a nyilvánvaló kontraszttal erősítve annak kreatív funkcióját úgy, hogy nem megy a használhatóság rovásására, sőt teljes mértékben kiszolgálja azt. A FARMot mi szó szerint vettük és inspirációs közegként, formai spejzként használtuk a téralkotás folyamatában.
A természetes anyagok mellett (pl.: kezeletlennek tűnő fa felületek) mai anyagokat és technikai elemeket is használtunk (műgyanta, látszó gépészeti csövek), de a fő szempont az volt, hogy a kiírásban megfogalmazott funkciók és követelmények erre a lakások összevonásából létrejött, eléggé kötött térrerendszerre is megoldottak legyenek. A kiírásban feltüntetett munkahelyek nem hagyományos értelemben vett irodai formában lettek kialakítva, hanem egy kreatív ügynökség működéséhez igazodva, teret engedve a további kreativitásnak.
Mi az egyes, egymástól elkülönülő tereket egy vidéki gazdaság szerkezetének mintájára osztottuk fel: így jutunk el a recepciótól, ami nálunk az ELŐKERT, a munkahelyeken keresztül, ami a GAZDASÁGI UDVAR, a KONYHÁN át a TISZTASZOBÁIG, ami a gazdá(k)nak a birodalma :) A moziteremnek a MAGTÁR felel meg egy valódi gazdaságban. Ezek a fogalmi átvezetések teret engedtek ahhoz, hogy egy farmon megtalálható eszközök, formák, anyagok egy kreatív iroda napi használatának átírt eszközei lehessenek. (pl.: talicska - ülőbútor, gémeskút - recepció lámpája és pultja, stb.).