Szándékunk volt, hogy a szokványos, közhelyes és szoros költségvetésű projektet átértelmezve új értéket hozzunk létre. Az emocionális szín- és felületi gazdagság, avagy éppen puritán plaszticitás, a dinamikus vonalvezetésű akcentus és az alig észrevehető részlet kifinomultsága azon eszközök közé tartoznak, amelyekkel egy hotel belsőépítészeténél operálunk.
Szigorú követelmény rendszer irányította a tervezői invenciót, hiszen egy multi cég termékéről van szó. Tanulságos azonban, hogy még így is hatással lettünk a brand arculatának formálására. Szelíden átalakult több, látszólag mereven szabályozott funkcionális és formai elem is, így olyan gondolatok is megvalósulhattak, amelyek már a kezdeti tervezői szándékban is megnyilatkoztak. A business hotel a város Újpesthez közeli részén - a Szekszárdi utcában -, irodaházak környezetében épült.
A szálloda 136 kétágyas szobával, illetve lakosztállyal rendelkezik, ezek egy része összenyitható. Szintenként egy-egy mozgássérültek részére is használható szobaegység készült. A legtöbb szoba "zip&link" illetve "king size" ágyakkal készült. Minden beépített szobabútor és bútorelem, valamint a szőnyegek mintája egyedileg tervezettek. Jellemzően a szürkés kőris furnéros bútorok, a fehér-sötétszürke falak, illetve a 7 szín bontású szőnyeg ritmikája alkotják a szobák szín- és textúra világát.
A közösségi terek kialakításánál ugyanezt a hangulatvilágot követtük. Ha lehet, még intenzívebb fekete-szürke-fehér kontraszttal, a formák által felerősítve mozgattuk meg az adottságainál fogva előnytelen belmagasságú teret. Az álmennyezeti lépcsők és perforációk, a különböző anyagokban (relief- illetve vinyl tapéták, textilek, festések) megjelenő színek nüansznyi eltérései jellemzik a teret.
A bútorok kárpitjának élénk szín-akcentusa harmóniát teremt a fekete-fehér karakterű, egybefüggő térben. A mobiliák karaktere jelzi a tér funkcióváltásait. Sötét színű függönyözéssel az étterem a napszaknak, illetve az üzemmódnak megfelelően kisebb, illetve nagyobb terekre osztható. Az étterem belső határfalait élénk narancsvörös digitális print kompozíciókkal zártuk. Kívül, a térelválasztó falakra absztrakt Budapest térkép sémájú tapétázott felületeket terveztünk.
A hangulatváltást a különböző módozatokban működtethető mesterséges világítás és a színek összhatása teszi lehetővé. Többféle egyedi lámpatestet terveztünk, az étterem mennyezeti világításaként DIY üvegballon steklámpákat, a bár álmennyezetéből pedig véletlenszerűen kicsavarodó „kukac” lámpákat helyeztünk el.
A nagy felületeket borító anyagok kiválasztásakor arra törekedtünk, hogy a kevés eszközzel létrehozott grafikus rajzolatok, a fény-árnyék hatások és a megvilágítás különböző napszakoktól függően új élményt nyújtsanak. Néhány anyag és technológia, mint a vinylek, polyurethan festések, a digitprintek vagy a különböző műanyagok alkalmazásával költségkímélő, de látványos megoldások születhettek.
Medveczky Kazimir