A tervezendő épületet a telek ÉNY-DNY-i oldalán kijelölt építési vonalra telepítette. Ez az elrendezés biztosítja a telek utcai behatásoktól való maximális védelmét, az előkertben kialakított szükséges számú gépkocsi parkoló biztosíthatósága mellett. A tervezett objektum különböző funkcionális egységeinek feltárási pontjai jól szeparáltak. Fő hangsúlyt az óvodai bejárat kapott, de a kisegítő funkciók is megfelelően súlyozottak.
A terv jól gazdálkodik a kialakítandó zöldfelületekkel, lehetőség van az udvar területén a foglalkoztatókhoz köthető szeparált területek elhatárolására, de a nagyobb csoportos foglalkoztatásra, játékra.
Az épület klasszikus elveken szerkesztett pavilonos óvoda, ahol a megfelelően tájolt csoportszobákat hosszanti, zsibongó területül is szolgáló közlekedő sáv mellé csoportosítottan találjuk. Az utcafronti rész felé fordítottan - azokat függönyfal jellegű homlokzatszakaszokkal megszakító - kiegészítő funkciókat tartalmazó helyiségcsoportok sorakoznak.
A terv hibájaként említhető, hogy míg a földszinti foglalkoztatók terasz és udvarkapcsolatai ideálisak, az emeleti foglalkoztatókhoz nem rendel külön–külön teraszt a tervező. A tornaszoba helyzete megfelelő.
Az épület tömegformálása egy korábbi formavilág mai eszközökkel történő megfeleltetése. A kiszolgáló funkcióit tartalmazó kétszintes, blokkosított helyiségcsoportok utcával párhuzamosan egymástól eltartva jelennek meg, jó tömegkapcsolatot teremtve a környező beépítettséggel. A Vezér utcai nagyobb tömeg jól emeli ki a főbejárat helyét. A homlokzatokon elhelyezett nyílások, tömör felületek, azok színezései kellemes összhatást keltenek.
A vegyes szerkezetű épület homlokzatai vakoltak, közlekedőrendszerét határoló üvegezett szerkezetei tájékozódást segítő színezett felületekkel karakterizáltak.