A központi kiállítás mellett, amely átfogó képet ad a kortárs, magyar designról, Magyarország különböző kategóriákban is képviselteti majd magát, úgymint a „Debüt”, a „Stadtarbeit”, és a „Labor” formátumokban. A Magyarország-vendégország-program keretében a Collegium Hungaricumban kerül sor a Pecha Kucha Night-ra, amelyen a magyar és osztrák designerek prezentációit hallgathatja meg a közönség. A LOFFICE bécsi irodájában kortárs közép-európai judaika témában lesznek előadások, workshopok és egy kiállítás.
A Pure Hungarian cím elsősorban azt jelenti, hogy a nagyközönség valódi, hamisítatlan képet kap a kortárs magyar designszcénáról, illetve a 20-as, 30-as éveiben járó magyar designerek törekvéseiről. Ugyanakkor a pure szó ebben az esetben egyrészt esztétikai fogalom, amennyiben letisztultságot, sallangmentességet jelent, másrészt egy tervezői attitűdöt takar, amely világos tervezői gondolatra, minimális beavatkozásra utal, vagyis olyan alkotói gyakorlatra, amely kiérlelt formaadást eredményez.
Minden kiválogatott munka kisszériás vagy egyedi tárgy, de különböző stílust képviselnek. Van köztük unikális kézműves darab, slow design filozófia nyomán született puritanista munka és minimalista luxustárgy is. Van köztük organikus ékszer és hűvösen perfekcionista lámpa, betonból készült kézitáska és hímzett kültéri ülőbútor. De a választott tervezők mindegyike hisz az egyszerűségben és a forma erejében, s ez adja a kiállításhoz szükséges tárgyak közötti kohéziót.
Helyszín: Festivalzentrale, Palais Schwarzenberg, Wien 3., Schwarzenbergplatz 9
A Magyarország-vendégország-programok a Balassi Intézet – Collegium Hungaricum Bécs, a Vienna Design Week, a Külgazdasági és Külügyminisztérium, a Moholy- Nagy Művészeti Egyetem, a WAMP, a Design Terminal, a Magyar Turizmus Zrt. ausztriai képviselete, a Pecha Kucha Night Vienna, a Qualysoft, az EightDays Design Team, a budapesti Izraeli Kulturális Intézet, a bécsi LOFFICE Coworking és a KultúrGorilla közös programja.