Emberek/Interjú

Steffler István

2012.04.02. 09:13

Talán az a Steffler István, aki a Milleniumi városközpontban egy bankszékház új közhasználatú szabadtereivel gyógyította be a zöldfelületi hiányt? Aki Pro Architechtura-díjat kapott a Kopaszi-gát közparki területeinek megtervezéséért? Aki részt vett a Budavári Királyi Kertek koncepciójának megalkotásában? Szavazz?

A három munka mindegyike egy-egy sajátos szelete a szakmának (történeti kert, vízpart, munkahelyi környezet), de közös bennük a szintézisre törekvő, komplex megközelítés, melyből elsősorban a széles értelemben vett közösség profitál. Témájukon túl, a munkák időbeli léptéke is különbözik; az egyiket 500 év távlatában kell vizsgálni, a másik története ‘csupán’ 150 évre vezet vissza, a harmadik pedig ízig-vérig a mai kor szülötte - sőt hamarosan a fenntartható jövőről is bizonyítványt kap. Közös bennük azonban a Duna; a Duna fűzi fel őket a jobb és bal partján, a Duna fizikai közelsége, látványa mindhárom terület múltját, jelenét és jövőjét meghatározza.

 

 

 

A feladatokban a formai és funkcionális tartalmat, a közvetített értéket tartom szem előtt, hogy szándékom szerinti magas minőségű, és a környezeti kultúrát emelő alkotások születhessenek. Legjelentősebb munkám a Kopaszi Gát komplex környezetrendezési és revitalizációs tervezése, melyért 2009-ben Pro Architectura díjat kaptam.