A szakmán belül ódákat zengenek róla, a hazai kastélykert rehabilitációk egyik vezéralakja, a Forster Központ Fejlesztési és Tervezési osztályának vezetője, aki végtelen alázattal, mégis rátarti precizitással fogja össze a kastélykert-rekonstrukciós munkákat és a kerttörténeti kutatásokat. Szerénységét jellemzi, hogy harmadik jelölése után állt idén - nagy nehezen – kötélnek, hogy megméresse magát a versenyben. Konkrét tervezési munkaként hozzá kötődik a hatvani kastély műemléki kertjének rekonstrukciója, ahol megcsillantotta tervezői tudását is.
„Megjavítani, ami elromlott, visszahozni egy egykor létező harmóniát, kibontani akár a föld alól is, ami már elveszni látszott, ez érdekel. Lassan húsz éve foglalkozom a műemléki környezet és történeti kertek tervezésével és helyreállításával. Munkáim során törekedtem rá, hogy az általam tervezett helyszínek olvashatóak legyenek, meséljenek a már át nem élhető múltról, idézzenek fel valamit egy-egy régi hangulatból, és a helyszínekhez kötődő sorsokból.
Igyekeztem ennek érdekében minden utat végig járni, amit a szakmai normák megkívánnak, és nem csak a hitelesség iránti elkötelezettségből, hanem azért is, mert úgy érzem, érdekes és érdemes mélyre ásni. Mert ami a múlthoz köt, az több, mint puszta tervezői gesztus, hozzátesz a jövőhöz, és elmenni mellette vétek… Az itt bemutatott munkák mindegyike mögött sok-sok ember áll, köszönöm nekik, hogy társaim voltak.” – írja pályázati anyagában.
(A jelölt teljes pályázati anyaga letölthető a jobb oldali menüsávból - letölthető dokumentumok)