Budapest újjáéledési folyamata újabb fontos állomásához érkezett: a Nyugati Pályaudvar térségének hangsúlyos sarkát képező, impozáns külsejű Eiffel Palace irodaház szerkezetkész állapotba került. A Horizon Development saját beruházásának munkálatai, amelyek keretében a reprezentatív, legendás épület visszanyeri eredeti, neobarokk pompáját és egyúttal Közép-Európa egyik legmodernebb irodaházává lép elő, továbbra is kiváló iramban haladnak.
2013. szeptember 26-a, az épület bokrétaavatójának napja nem csak a Horizon Development ünnepnaptárában jelentős; várostörténet és -fejlesztés tekintetében is fontos dátum lesz.
Az alapépülethez tartozó építészeti munkák 65, az acélszerkezet, valamint a lépcsőház emblematikus öntöttvas szerkezete 100 százalékban kész - ez utóbbi, a restaurációs folyamatoknak és a Horizon Development értékőrző törekvésének köszönhetően már ismét régi fényében ragyog. A generáltervezést és kivitelezést irányító DVM group szakemberei az egyedülálló, 5 szintes mélygarázs kiépítése után mostanra az épület legmagasabb pontjait is elérték, a tetőszerkezet készen áll, emellett a belső üvegezési munkálatok is gyors tempóban folynak. A bérleményi kiépítés - a tervezett ütemnek megfelelően - a napokban veszi kezdetét. Novemberre az eredeti anyagokból visszaállított homlokzat teljes mértékben visszanyeri régi szépségét, az épület pedig év végére várhatóan átadásra kerül. Mindemellett a Horizon Development jóvoltából decemberre a város nem csak egy, a patinás múltat és az előremutató jelent egyszerre reprezentáló épülettel, de felújított közterületekkel is gazdagodik.
A beruházó számára az értékek megőrzése mellett tehát azok megújítása is elsődleges szempont volt, ehhez a magasfokú környezettudatosság is hozzátartozik. Ennek nyomán a Horizon Development olyasmit visz véghez, amely Közép-Európában példa nélküli: mind a BREEAM, mind a LEED környezettudatos épületminősítési rendszer követelményei alapján minősített modern irodaházat teremt - a munkálatok is kezdetektől ebben a szellemben zajlanak. Koncepciója egybevágott első bérlője, az épület 65 százaléknyi területét elfoglaló, nemzetközi pénzügyi tanácsadó cég, a PricewaterhouseCoopers igényeivel, amely szintén ragaszkodott a BREEAM minősítés megszerzéséhez. Az Eiffel Palace irodaház, amelynek mintegy 4500 négyzetméternyi területe még további bérlőkre vár, nem csupán lokális városfejlesztési és -történeti jelentőséggel bír, de neobarokk szépségével és XXI. századi korszerűségével nemzetközi viszonylatban is példaértékű.
forrás: sajtóközlemény