A Tessedik Sámuel Főiskola kollégiumi beruházásához kapcsolódva, a Tessedik Sámuel Főiskola és az Immorent Oktatási Kft. megbízásából, a Kortárs Művészeti Zsűri nyilvános, egyfordulós, névaláírásos pályázatot hirdetett a Magyar Universitas Program keretén belül.
A pályázat nyertese: Lengyel Péter - Tóth Zsuzsa: ”Forrás”
A békéscsabai Tessedik Sámuel Főiskola parkjába tervezett mű térplasztika és kút egyszerre, s formarendjét az épített és valós természeti környezet együttesen határozza meg. A forrás metaforája (a tudás forrása, a tudás kútja, valamint a forrásból szerteágazó erek hálója) nagyon helyénvaló egy felsőoktatási intézmény terében. A nagyon karakteres építészeti háttér remek kontrasztot képez a horizontális síkban elhelyezett művel. A kút alapformája egy 7x7 méteres, 1x1 méter lapokból kirakott, raszterszerű kőfelület. A kőfelület kis mértékben dőlt, így a folyadékkal telt edényből túlcsordul, kifolyik a tartalma. A kőfelület dőlésének térbeli iránya a kollégium épületének tetősíkjával összhangban van. A világos színű mészkőtáblákból épített mű – a lapok és edények azonos kőfajtából készülnek, a kúttól kiinduló érhálózat csekély szélességű és mélységű, a vizet ólom jeleníti meg.
A tervezett mű jól illeszkedik a természeti és építészeti környezetébe, közelről és távolról, magasból (például a háttér épületéből) jól látható, szinte tájszoborként viselkedhet.
Liziczai Sándor - Sándor Tamás - Varga Tibor: Törés
Ocztos István - Galambos István: Az üveghölgy
Szöllőssy Barbara - Pyka Zsolt (Városi Tájkép Csoport): Lengő
Taubert László: ”A család” szoborcsoport