MÉK: 2 pont (2012/232), MMK: akkreditáció folyamatban
Épített örökségünk értékes részei azok a városközpontok és központi fekvésű ipari épületek, melyek akár műemlékek, akár nem, megérdemlik és meghálálják a törődést. Ezen épületállomány felújítására, és különösen ennek energiahatékony felújítására egyre nagyobb körben kerül sor.
A városközpontok és központi fekvésű történelmi épületek értéknövelő rehabilitációja ma már éppen olyan fontos, mint új és modern épületeket tervezni és építeni. Azonban a műemléki épületek korszerű és energia hatékony felújítására nem minden építőanyag és felújítási, építési technológia alkalmas.
Izgalmas feladat a jelenkori igényeknek megfelelő korszerű megoldások megtalálása az eklektikus és régebbi történeti épületek felújítása, megújítása számára.
A konferencia előadásai konkrét példákon keresztül mutatja be a történelmi városközpontok, főterek, tetők és homlokzatok egységes rehabilitációjának példáit, és a beruházások, gyakran uniós projektek tanulságait.
A konferencia foglalkozik a műemléki és műemlék jellegű épületek rekonstrukciójának átalakulóban lévő felfogásával, és a történelmi környezetbe tervezés, illeszkedés kérdéseivel.
Acél Gábor, építész, a MUT elnöke a városközpontok különleges fejlesztési szempontjairól tart előadást, míg Sarkadi Márton, építészmérnök, a KÖH Koordinációs és Felügyeleti Főosztályvezető helyettese azt boncolgatja, hogy az új anyagok és megoldások hogyan szolgálják a műemlékvédelmet, Ráday Mihály, a Budapesti Városvédő Egyesület elnöke pedig a városképi karakterről, a városkép alakulásáról, védelméről és felújításáról tart előadást.
A helyszíneken egymást váltó vendégelőadók egy helyi, vagy a közreműködésükkel megújuló jellemző történelmi épület helyzetét, annak rehabilitációját ismertetik.
Időpontok és helyszínek:
További információ és regisztráció.