A leírás szerint az elbontott V2 és Goldmann-menza helyén megvalósuló épületnek mutatnia kell az egyetem fenntarthatóság és zöldtudatosság iránti elkötelezettségét, külső megjelenésében pedig méltónak kell lennie a világörökség részét képező, már meglevő egyetemi épületegyüttes Duna-parti városképet meghatározó részéhez.
Az uniós közbeszerzési értesítőben jelent meg a felhívás a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem újonnan épülő Innovációs és Fejlesztési Központjának tervezésére.
A leírás szerint a beruházás célja "a high-tech ipar és az egyetemi oktatói és hallgatói kiválóság gyors és hatékony összekapcsolódásának elősegítése, magas színvonalú épület-infrastruktúra biztosítása, operatív kapcsolatszervezés, melynek eredményeként az egyetemi kutatások eredményei mihamarabb hasznosulhatnak alkalmazott ipari fejlesztés, gyártás területén". Ahogy a szövegben is szerepel, a fejlesztés kiemelt kormányzati beruházásként fog megvalósulni.
Az új épületet az elbontott V2 és Goldmann-menza helyén, műemléki jelentőségű területen tervezik megvalósítani, mintegy 30 ezer m2 bruttó összterületű felépítményből és három pinceszintből áll majd, és "okos épületként" fog működni. A meghatározás alapján "az építészeti koncepciónak - így az épületnek is - mutatnia kell az Egyetem fenntarthatóság és zöldtudatosság iránti elkötelezettségét, külső megjelenésében pedig méltónak kell lennie a világörökség részét képező, már meglevő egyetemi épületegyüttes Duna-parti városképet meghatározó részéhez."
A tervezett új épület négy fő funkcionális egységre bontható:
A projektről és a Goldmann-menza bontásáról már korábban is beszámoltunk, ahogy arról is, hogy tavaly ősszel írták ki első ízben az innovációs központ tervezéséről szóló felhívást. Több határidőmódosítás után azonban áprilisban eredménytelen lett a közbeszerzési eljárás. A korábban nyíltként meghatározott, most azonban már meghívásosként meghirdetett eljárásra az ajánlatok benyújtásának határideje augusztus 30.