A Bécs közelében lévő Pressbaum településen hat hónap alatt épült fel Ausztria első széndioxid-semleges és aktív családi háza, amelynek ünnepélyes átadása 2010. október 28-án történt meg. A projekt 2008-ban indult a Velux cég szervezésében egy nagy európai kísérlet részeként, amelynek során hat épületet hoznak létre modell-otthonok 2020 néven, különféle országokban - ezek közül az első kettő Dániában már 2009-ben elkészült.
A tervezők számára nagy kihívást jelentett egy olyan épület megalkotása, amely önmaga harminc éven belül több energiát termel, mint amennyire a felépítéséhez, az anyagok szállításához, a ház fűtéséhez és az elektromos energiával történő ellátásához szükség van – mindent együttvéve. Ez azt jelenti, hogy ezen időszak után sokkal több energiát fog előállítani, mint amennyit addig elfogyasztott, így egyfajta kis töltőállomás válhat belőle. Ezen túl minden helyiségben a benapozás új, a megszokottnál ötször magasabb előírásai teljesülnek.
E célok elérése érdekében egy olyan házat kellett tervezni, amely tökéletesen illeszkedik a nehéz adottságokkal rendelkező helyszínre: északkelet felé meredeken lejtő hegyoldal húzódik, a déli oldalon magas fák állnak, észak felé viszont lenyűgöző kilátás nyílik a tóra, a közelben pedig két szomszéd ház terpeszkedik. E feltételektől eltekintve is nagy teljesítményű épületgépészeti rendszerek kerültek beépítésre: hőszivattyú, mintegy 48 m2 fotovoltaikus panel, 9 m2 napkollektor a használati melegvíz előállításához és a fűtésrásegítéshez, valamint a hővisszanyerővel ellátott szellőzőrendszer.
Kiemelt jelentőségű volt az olyan új, minősített anyagok beépítése, amelyek előállítása során egyáltalán nem, vagy csak nagyon kevés szén-dioxid keletkezik. A tervezés és kivitelezés folyamatát végig támogatta és figyelemmel kísérte a Kremsi Egyetem és az Épületbiológia Ausztriai Intézete – rengeteg becslést és számítást végeztek a kitűzött cél megvalósulása érdekében. A felhasznált anyagok zömét a környékbeli erdőkben található fa tette ki, az összes szerkezeti és belsőépítészeti elem ebből készült. Emellett alacsony széndioxid-kibocsátással előállított speciális ökobeton, továbbá gyapjú, cellulóz mint szigetelés, valamint egyéb újrahasznosított anyagok kerültek felhasználásra. Az építészek számára éppen jókor jött a lehetőség, hogy rátalálhattak a Graniti Fiandre olasz cég új, titán-dioxid bevonatú, aktív felületű burkolólapjaira, amelyek tökéletesen illettek a környezettudatos koncepcióhoz. A tervezők, mérnökök, mesterek és intézmények népes csapatának összefogásával megvalósult ház egy valódi modell-otthon lehet a jövő számára. Az épület elnyerte az Active Architecture 2010 díját is.