Műemléképületek felújítása ArchiCAD segítségével
Virtuális műemlékek - A Graphisoft R&D Rt. és a BME Építészettörténeti és Műemlékvédelmi tanszék különleges építészeti bemutatója
Időpont: 2000. június 29. csütörtök, 21.00 - 22.30 óráig Helyszín: Budapest, Műegyetem rakpart 3.
A Graphisoft R&D Rt. és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Építészettörténeti és Műemlékvédelmi tanszékével közösen különleges építészeti bemutatót rendezett 2000. június 29-én, csütörtökön, 21.00-22.30 óráig
a BME Központi Épületének aulájában (Budapest, Műegyetem rakpart 3.)
A bemutatón az érdeklődők magyarországi műemléképületek komplett három dimenziós, ArchiCAD 6.5-tel létrehozott virtuális modelljeit ismerhették meg. A tervek részben a Graphisoft CAD Stúdióban készültek, részben pedig az Építészettörténeti és Műemlékvédelmi tanszék Műemléképületek védelme kurzusa keretében, Natasa Zsivaljevics építész doktorandusz szakmai vezetésével.
A jelenlévők a következő épületekben tehetnek "virtuális sétát":
• a Pannonhalmi Apátság középkori bazilikája - CAD-feldolgozás: Miklós Zoltán és Benkóczy Péter
• az Óbudán feltárt történeti rétegek a római kaszárnyáktól a gótikus kolostorig - CAD-feldolgozás: Tráser Ferenc
• barokk lőporraktár Budafokon - CAD-feldolgozás: Riedel Miklós és Rüll Tamás
• Szentföld Zarándoktemplom, Hűvösvölgy - CAD-feldolgozás: Kádár Bálint – Molnár Farkas eredeti tervének, valamint a félig megépült változat befejezési tervének megfelelően.
A bemutató előtt rövid bevezetőt tart Bojár Gábor, a Graphisoft elnök-vezérigazgatója, a bemutató után pedig Dr. Mezős Tamás egyetemi docens, dékánhelyettes ismertette a hazai műemléképületek megóvásának megközelítési módjait.