Kádár Bálint

Rendezés: Publikálás dátuma up down Cím  up down

Kádár Bálint - Élményváros, unalom: Budapest jövője és a turisták

KÉK előadás a Vízraktér Szabadegyetemen 2011. novmber 29-én 18.30-tól.

Debrecen - Gyalogos belváros 2 – Belvárosi fejlesztések kérdései

Debrecen belvárosában több éve óriási átalakulások zajlanak folyamatosan, amelyek célja a belváros sokrétű fejlesztése. Ezen törekvések hátterét, helyi sajátosságait, problémáit és építészeti vonatkozásait mutatja be Kádár Bálint tanulmánya, a városszerkezet alakulásának tükrében.

Sétálóutca a Csapó utcában

Debrecen belvárosának legújabb köztér-fejlesztését, a Csapó utca Fórum melletti egy szakaszának sétálóutcává történő alakítását, az egy nézőpontra alapozott koncepció hiányosságait mutatja be Kádár Bálint írása.

Berlin új arcai

Berlin városszövetének átváltozásairól, ezek történelmi hátteréről, az építészet identitást meghatározó szerepéről, valamint a kortárs építészet kommunikációjáról és a turizmusban betöltött kimagasló helyéről szól Kádár Bálint írása.

Magyar Nemzeti Múzeum pályázat – ADI Stúdió

MNM
Részletesen bemutatjuk az ADI Stúdió által benyújtott pályaművet.

Lyon – avagy hogyan szépítsünk rakpartokat?

Lyonban már megtörtént, amiről Budapesten csak álmodozni lehet: visszafoglalták az autóktól a korábban parkolóként használt folyópartot. A nagyszabású rakpart-rehabilitáció során Lyon új közösségi terekkel, parkokkal, városi közterekkel, kerékpárút-hálózattal gazdagodott.
Rab Judit írása, Kádár Bálint és a szerző fotóival.

Művésztelep a hajógyárban — NDSM kunststad – artfactory / Amszterdam

Ha nem léptünk volna be, ez a cikk a kraanspoor lélegzetelállító építészetéről szólt volna. De arra már nem maradt időnk, a hely és az események magukkal ragadtak.
Kádár Bálint újabb írása a Hollandia: táj, város és építészet — DLA dolgozatok sorozatban

Zuiderkerk — Amszterdam

Egyre több város látja be, hogy fejlesztésében nem csak adminisztratív és szabályozó szerepe lehet. Koordinálni, bemutatni és reklámozni az egyébként magánerős beruházásokat lehet közfeladat is, melyből a város sokat nyerhet. A vad spekulatív fejlesztések helyett az infrastrukturális beruházásokkal harmonikusan tervezett építések nagyban hozzájárulnak egy versenyképes város kialakulásához.
Kádár Bálint írása a Hollandia: táj, város és építészet — DLA dolgozatok sorozatban

Szentendre új köztemető kialakítása

Rangsorolás nélkül megvételben részesült a 9. bírálati sorszámú pályamű
UILandscape Architects Kft
Hlatky Katalin tájépítészet,
Kádár Bálint, Szemerey Samu építészek,
Lukács Katalin, Kovács Árpád, Tihanyi Dominika, Thurnay Dorka tájépítészek

Pécs-Megyer városrész központi területének és kapcsolódó közterületeinek rendezése

Megvételben részesült 6. sz. pályamű
Kadarte Bt. — Miklós Balázs, Kádár Bálint, Szemerey Samu

Tilos:Kult:Építészet - Kádár Bálint

Tilos Rádió - 2007.06.17
Vendég: Kádár Bálint

Egy halom tanulság

A 115-ös halomsír
„Matrica” múzeum és régészeti park, halomsír rekonstrukció, Százhalombatta
Építész: Gelesz András és G. Lenzsér Ágnes

Tartalom átvétel