1/0
Hirdetés
1/0

Állás/Kínál

Legal & Human Control Kft.

2022.01.20. 12:01

Ingatlanfejlesztési és üzemeltetési tevékenységet folytató partnerünk ÉPÍTÉSZTERVEZŐ munkatársat keres.

Megbízónk 2010 óta saját tulajdonú kereskedelmi, szálláshely célú és ipari ingatlanok hasznosításával foglalkozik. Fő tevékenysége az ingatlanok fejlesztése és üzemeltetése. A meglévő ingatlanok állapotának jelentős mértékű javításával, illetve adott esetben az épület eredeti funkciójának megváltoztatásával teremt értéket. Korábban az építésztervezői feladatokat alvállalkozók látták el, azonban az organikus szervezeti fejlődés eredményeként, valamint a meglévő projektek hatékonyabb előkészítése érdekében ezt a pozíciót szeretnénk szervezeten belülről betölteni. A pozíció betöltése során változatos feladatokra számíthat, mint például: munkásszálló koncepcióterv kialakítása, településképi bejelentési eljárás lefolytatása funkcióváltás miatt, 4 csillagos Superior szálloda tervezési folyamatának koordinálása, társasház beépítési koncepció készítése, tervezése, szakági tervezők koordinálása, valamint Airbnb lakások tevezése.

Feladatok:
•    Megvásárolni kívánt ingatlanok előzetes átvilágítása, beépítési koncepció megtervezése a szabályozási tervek figyelembevételével,
•    Önkormányzati döntést elősegítendő telepítési tanulmányterv elkészítése a tervezett beruházásokra
•    Funkcióváltásra váró, jelenleg közepes vagy annál rosszabb állapotú ingatlanok fejlesztési projektjeinek teljes körű megtervezése, szakági alvállalkozó tervezők munkájának koordinálása, koncepciótervtől a kiviteli tervekig,
•    Alvállalkozó tervezők felkutatása, versenyeztetése, a szerződéskötés figyelemmel kísérése,
•    Kapcsolattartás az építési beruházásban érintett hatóságokkal, közműszolgáltatókkal és társosztályainkkal,
•    Engedélyeztetési eljárások lefolytatása,
•    Együttműködés a Műszaki Üzemeltetési Osztállyal a fejlesztés előtt álló ingatlanok igény szerinti megtervezésében,
•    Munkáltatói érdekek képviselete a tervezés és beruházás megvalósítása során,
•    Helyszíni adatgyűjtés, felmérések készítése.

Az álláshoz tartozó elvárások:
•    Építészmérnöki végzettség,
•    Tervezői jogosultság megléte,
•    Önálló, precíz és felelősségteljes munkavégzés,
•    Tervezői programok, elsősorban ArchiCad ismerete,
•    min. 3 év tervezői tapasztalat,
•    B kategóriás jogosítvány.

Előnyt jelent:
•    Részvételi affinitás az elő-, és utómunkálatokban.

Amit kínálunk:
•    Biztos, hosszú távú munkalehetőség,
•    Fiatalos munkakörnyezet,
•    Tömegközlekedéssel is könnyen megközelíthető iroda, zárt parkoló,
•    Home Office lehetőség (betanulás után),
•    Versenyképes fizetés,
•    Munkavégzés kizárólag hétköznap.

Munkavégzés helye:
•    Budapest IX. kerület

Amennyiben felkeltettük érdeklődését, várjuk szíves pályázatát a hr@lhcontrol.hu e-mail címre. Jelentkezéskor kérjük, hogy fényképes önéletrajzához csatoljon legfeljebb egy oldal terjedelmű motivációs levelet, amely tartalmazza bruttó fizetési igényét is.

A Salgótarjáni utcai zsidó temető // Egy hely + Építészfórum

2024.03.20. 14:15
9:15

Idén lesz 150 éves Budapest legkülönlegesebb zsidó temetője. Tervezett ide monumentális síremlékeket és ravatalozót Lajta Béla, és számos nagy múltú zsidó család tagjait temették itt el, melyek közül méretében kiemelkedik a Hatvany-Deutsch család mauzóleuma. A temetőt az 50-es években bezárták; különleges hangulatát az ősi motívumokat és modern formákat ötvöző síremlékek, és az azokat fokozatosan visszahódító természet dzsungele adják.

Design

Premontrei templom, Ócsa // Egy hely + Építészfórum

2024.03.20. 14:14
8:50

800 éve épült Magyarország egyik legszebb román kori erődtemploma, a premontrei bazilika. Az Egy hely új részéből többek között kiderül, hogy miként alakult a román, gótikus és barokk stíluselemeinek keveredése, és hogy milyen filmes produkciók díszleteiként szolgált.