Állás/Kínál

Legal & Human Control Kft.

2021.04.21. 15:00

Ingatlanfejlesztési és üzemeltetési tevékenységet folytató partnerünk JUNIOR PROJEKTVEZETŐ munkatársat keres.

Feladatok:
•    Részvétel funkcióváltásra váró, jelenleg közepes vagy annál rosszabb állapotú ingatlanok fejlesztési projektjeinek teljes körű megtervezésében és koordinálásában ötlettől az átadásig,
•    A beruházási, karbantartási projektek műszaki tartalmának előkészítése,
•    Alvállalkozók felkutatása, versenyeztetése, a szerződéskötés figyelemmel kísérése,
•    Részvétel a projektek terv szerinti megvalósulásának elérésében a műszaki tartalomra, a költségvetésekre, a határidőkre és a megrendelői igényekre tekintettel egyaránt,
•    Együttműködés az Üzemeltetési Osztállyal az állagmegóvó és karbantartási programok teljes körű megtervezésében és koordinálásában,
•    Kapcsolattartás az építési beruházásban érintett hatóságokkal, közműszolgáltatókkal és társosztályainkkal,
•    Engedélyeztetési eljárások lebonyolítása,
•    Munkáltatói érdekek képviselete a tervezés és beruházás megvalósítása során,
•    Projektkoordináció, részvétel a munkafolyamatok komplett áttekintésében,
•    Részvétel a helyszíni bejárásokon, tervtárgyalásokon.

Az álláshoz tartozó elvárások:
•    Akár pályakezdő építő- vagy építészmérnök, vagy felsőfokú műszaki végzettség, minimum 2-3 éves építőipari tapasztalattal,
•    Ingatlan beruházás folyamatának legalább részleges ismerete,
•    MS Office felhasználói szintű ismerete,
•    Önálló, precíz és felelősségteljes munkavégzés,
•    Tervezői programok ismerete (pl.: CAD-ek) felhasználói készség szinten,
•    B kategóriás jogosítvány.

Előnyt jelent:
•    2-3 év szakmai tapasztalat.

Amit kínálunk:
•    Biztos, hosszú távú munkalehetőség,
•    Fiatalos munkakörnyezet,
•    Versenyképes fizetés,
•    Munkavégzés kizárólag hétköznap,
•    A munkakör 50-50%-ban irodai és terepen való munkavégzést jelent.

Munkavégzés helye:

•    Budapest IX. kerület, esetenként vidéki helyszín.

Pályakezdő építész-vagy építőmérnökök jelentkezését is várjuk! Amennyiben felkeltettük érdeklődését, várjuk szíves pályázatát a hr@lhcontrol.hu e-mail címre. Jelentkezéskor kérjük, hogy fényképes önéletrajzához csatoljon legfeljebb egy oldal terjedelmű motivációs levelet, amely tartalmazza bruttó fizetési igényét is.

Épületek/Örökség

VÁRKERT BAZÁR // Egy hely + Építészfórum

2021.03.24. 18:04
00:07:03

A dualista Monarchia kialakulsával Budapest elindult az uralkodói központtá válás útján, melynek szimbolikus eleme volt a korszerűtlen királyi palota nagyszabású átépítése. A megtisztelő feladatot nem más kapta, mint az építészóriás Ybl Miklós. A munkálatok az épületegyüttes környezetének rendezésével kezdődtek, így jött létre 1875 és 1882 között a Várhegy Duna felé néző oldalán a Várkert Bazár. A látványos neoreneszánsz stílusú épülethez és a mögötte található királyi kerthez egy szintén elegáns kialakítású műszaki épület is tartozott, ez a Várkert Kioszk. Az Egy hely és az Építészfórum közös sorozatának legújabb részében a magyarországi neoreneszánsz építészet kiváló példájával ismerkedhetünk meg.

Helyek/Köztér

SÁRKÁNYOK ÉS DELFINEK PESTEN ÉS BUDÁN // Egy hely + Építészfórum

2021.02.24. 16:10
00:06:00

Az Egy hely és az Építészfórum közös videósorozatának következő részében a budapesti sárkányok és delfinek nyomába eredünk, amelyeket természetesen nem az állatkertben fogunk megtalálni, ám talán nem is kell olyan messzire mennünk a rejtély első megoldásáért. Három sárkány és nyolc delfin bújik Pesten és Budán, amik mellett nap mint nap sétálhatunk el anélkül, hogy ismernénk múltjukat, pedig 150 éves vándorlásuk során az egész város történetét elmesélik nekünk.