1/0
Hirdetés
1/0

Állás

Állás/Keres

Utcáról Lakásba! Egyesület

2021.01.14. 16:40

Az Utcáról Lakásba! Egyesületnél abban hiszünk, hogy mindenkinek kell egy hely, amit otthonnak hívhat. Szeretnénk, ha minél több hajléktalanságból kitörő háztartás juthatna tartós és biztonságos, megfizethető bérlakáshoz. Ezért figyelemfelhívó és szemléletformáló munkánk mellett mi magunk is egyre több embernek nyújtunk otthont. Jelenleg már több, mint hetvenen élnek nálunk, köztük nyugdíjasok és gyerekes családok is. Lakhatási programjaink idén is bővülnek.

Feladatok:
 Egyeztetés a projektben érintett Önkormányzattal, építési hatósággal, közműszolgáltatókkal, és kapcsolódó szereplők
 Tervezési feladatok, tervek átnézése, alakítása
 Engedélyezési terv leadása
 Szakmunkák megrendelése, kivitelezőkkel kapcsolattartás
 Anyagrendelések, beszerzések az építési munkákhoz
 Nyílt- és céges önkéntesnapok szervezése, amint a koronavírus vészhelyzet lehetővé teszi
 Szükség szerinti részvétel az építkezésekhez kapcsolódó pályázati anyagok előkészítésében
 Adminisztrálja tevékenységét és kapcsolatot tart az egyesület többi munkatársáva
 A készülő épület használatbavételi engedélyig való e-napló dokumentáció vezetése, vezettetése a kivitelezőkkel

Az ideális jelölt:
✓ Önálló munkavégzésre képes
✓ Van jogosítványa
✓ Tervezési jogosultság előny, de nem feltétel
✓ Jártasság az építési jogi eljárásokban
✓ Tud azonosulni az Egyesület alapelveivel
✓ Van terepi (építési/ kivitelezési) tapasztalata
✓ Kihívást lát a munkában, képes elköteleződni a lakhatási válság elleni küzdelemben
✓ Előny, de nem elvárás, ha angolul is meg tudod értetni magad az időnként jelentkező külföldi önkéntesekkel!

Az önkéntesszervezési, és a kivitelezéssel kapcsolatos terepi feladatokat a kolléga az Egyesület csapatának részeként végezheti, a tervezés, és ügyintézés önálló munkavégzést igényel.

Jelentkezés: kovacs.vera@utcarollakasba.hu, és bene.bence@utcarollakasba.hu címeken, a levél tárgyában műszaki- és önkéntes koordinátor megjelöléssel. A jelentkezéshez kérjük az önéletrajz mellé egy rövid motivációs levél csatolását.

A megbízásért havi bruttó 180 ezer forintot tudunk fizetni.

Ha még nem hallottál rólunk, nézd meg honlapunkat: www.utcarollakasba.hu

A Salgótarjáni utcai zsidó temető // Egy hely + Építészfórum

2024.03.20. 14:15
9:15

Idén lesz 150 éves Budapest legkülönlegesebb zsidó temetője. Tervezett ide monumentális síremlékeket és ravatalozót Lajta Béla, és számos nagy múltú zsidó család tagjait temették itt el, melyek közül méretében kiemelkedik a Hatvany-Deutsch család mauzóleuma. A temetőt az 50-es években bezárták; különleges hangulatát az ősi motívumokat és modern formákat ötvöző síremlékek, és az azokat fokozatosan visszahódító természet dzsungele adják.

Design

Premontrei templom, Ócsa // Egy hely + Építészfórum

2024.03.20. 14:14
8:50

800 éve épült Magyarország egyik legszebb román kori erődtemploma, a premontrei bazilika. Az Egy hely új részéből többek között kiderül, hogy miként alakult a román, gótikus és barokk stíluselemeinek keveredése, és hogy milyen filmes produkciók díszleteiként szolgált.