
Egedy Tamás (szerk.): Városrehabilitáció és társadalom
A hazai szakirodalomban a rendszerváltozás óta viszonylag kevés olyan tudományos munka jelent meg, amely a városrehabilitáció elméleti és gyakorlati tapasztalatait összegzi. Ezt a hiányt pótolja tanulmánykötetünk, amely összefoglalja az elmúlt évek városfelújítási tevékenységének nemzetközi és hazai eredményeit.
A hazai szakirodalomban a rendszerváltozás óta viszonylag kevés olyan tudományos munka jelent meg, amely a városrehabilitáció elméleti és gyakorlati tapasztalatait összegzi. Ezt a hiányt pótolja tanulmánykötetünk, amely összefoglalja az elmúlt évek városfelújítási tevékenységének nemzetközi és hazai eredményeit. Az építészeti és gazdasági hatások elemzése mellett kiemelt hangsúlyt kap a rehabilitáció társadalmi hatásainak a bemutatása, hiszen a felújítási programok középpontjában végső soron a helyi társadalom életkörülményeinek a javítása áll.
A kötetben többek között a városrehabilitáció elméleti hátteréről, az Európai Unió rehabilitációs politikájáról, a nemzetközi városregenerációs kezdeményezések tapasztalatairól, a hazai felújítási folyamatok eredményeiről, továbbá a lakótelep-rehabilitáció kérdéseiről, a műemlékvédelem és a városfelújítás kapcsolatáról, valamint a zöldterületi rehabilitáció társadalmi hatásairól olvashatunk.
Terjedelem: 305 oldal
Ára: 1300 Ft (ÁFÁ-val)
Megrendelhető: MTA FKI Könyvtára
1388 - Budapest, Pf. 64.
simonj/kukac/sparc.core.hu