Varró Zoltán designer, belsőépítész vezetése mellett szeptember 5-én, a JAB Csoport elegáns, budai villájában ült össze a Gastro Design Award 2017 díjait odaítélő zsűri. A zsűri tagjai több kategóriában nem adnak át idén díjat, miután a pályamunkák nem érték el megfelelő színvonalat. Az idei shortlisteken kizárólag olyan pályamunkákat díjaznak, melyeket egyöntetűen elismertek a bírák.
Gasztro vonalon a fő kérdés az volt, a designt vagy a praktikumot díjazzák, az egyszerűséget, vagy az összetettséget értékeljék. Érdekes kérdés továbbá, vajon szerencsés-e egy az egyben lemásolni egy külföldi nagynevű sikeres tervező munkáját, vagy illene azt átalakítani az itthoni megvalósítás során. Másolás és inspiráció – nehéz elválasztani a két dolgot. A bírák között volt olyan, aki szerint a jót le lehet másolni, sőt, érdemes is. A hotelek értékelése során figyelembe vették, melyik hely mennyire ad más, különleges élményt a vendégnek, mennyire emlékezetes az adott szálláshely. Számított az egyediség, valamint az, mennyire követik a hazai megoldások a nemzetközi trendeket. Külön öröm, hogy shortlistre idén több vidéki szállás is került.
„Idén többen jelentkeztek, mint a korábbi években, azonban továbbra is fájó, hogy a nagy szállodaláncok nem pályáztak. Öröm, hogy új típusú szálláshelyek is látókörünkbe kerültek. Végre itthon is elkezd nyitni mind a vendéglátós, mind a szállodai szakma az egyediség, különlegességek nemzetközi trendje felé. Az pedig külön jó hír, hogy erre a vonalra egyre több a példa nemcsak a fővárosban, hanem vidéken, nagyobb és kisebb településeken egyaránt.” - foglalta össze a zsűrizés tapasztalatait Varró Zoltán a zsűri elnöke.
A Turizmus Trend / Vendég&Hotel szervezésében átadásra kerülő díj, Magyarország egyetlen olyan megmérettetése, melynél a dizájn, és a külső megjelenés szempontjából értékelik a hazai vendéglátó- és szállodaipari szereplőket. A verseny célja, felhívni a figyelmet az éttermi és a szállodai vendéglátás arculatának, megjelenésének fontosságára, a vendéglátóipari kommunikációban alkalmazott vizuális, design és belsőépítészeti elemek minőségének kiemelt szerepére, és arra, hogy a vendégoldal területéről mennyire fontos és meghatározó az adott vendéglátóegység megjelenése. A beadott pályaműveket – most először – ismert nemzetközi szakemberekből és a hazai szakmédia képviselőiből álló zsűri értékelte.
A. Gastro kategória
Belsőépítészet
Mercedes Vendéglátóipari Berendezés és Belsőépítészet - Zárt Vendégtér Díj
Vendéglátóegységek 40 fő alatt
Vendéglátóegységek 40 fő felett
Vendéglátóipari Berendezés és Belsőépítészet – Nyitott Vendégtér Díj
Nespresso Bar, Pub & Café (kávéház, kávézó, presszó) Berendezés és Belsőépítészet Díj
Egyéb Vendégtér Berendezés és Belsőépítészet (delikátüzlet, cukrászda, étel-ital szakbolt stb.) Díj
Design
Weboldal- és Mobiloldal Design és Felhasználhatóság Díj
Logó és Grafikus Arculat Díj
B. Szálloda kategória
Belsőépítészet
Jab Szállodaipari berendezés és belsőépítészet - Teljes Ház Díj
Szállodaipari berendezés és belsőépítészet - Lobby Díj
Solinfo Szállodaipari berendezés és belsőépítészet - Szoba
Szállodaipari berendezés és belsőépítészet - Spa & Wellness Díj