Közélet, hírek

45 millió dollár értékű megrendelést nyert az ABB az energia-megújítás terén

2018.02.27. 17:04

Ezt az összeget egy német energia-átviteli rendszert irányító vállalattól, a TransnetBW-től nyerte, egy Philippsburgban található alállomás felújítására. A projekt keretében az alállomás meglévő légszigetelésű kapcsolóberendezéseit (AIS) kompakt kialakítású, 380 kV-os gázszigetelésű kapcsolóberendezésekre (GIS) cserélik. A megrendelés 2017 negyedik negyedévében érkezett. 

Németországban folyik az energetikai rendszer átalakítását célzó "Energiewende" elnevezésű program végrehajtása, amelynek célkitűzése, hogy a megújuló energiaforrások részaránya 2050-re elérje a 80%-ot. A korábban hagyományos, fosszilis tüzelőanyagra alapozott energiatermelésre épülő német villamosenergia-rendszer a jövőben sokkal nagyobb mértékben támaszkodik majd tiszta energiaforrásokra, így például szél- és fotovoltaikus energiára. Az egyre növekvő mennyiségű megújuló energia országos hálózatba táplálása magasabb szintű rugalmasságot és nagyobb kapacitást tesz szükségessé.

A villamosenergia-hálózat fejlesztési terve keretében Németország észak-dél irányú, nagyfeszültségű, egyenáramú (HVDC) átviteli technológiára épülő összekötő vezetékeket kíván kiépíteni. Az első ilyen távvezeték az észak-rajna-vesztfáliai Osterathot köti össze Philippsburggal. Ez a HVDC távvezeték – amely az Ampion és a TransnetBW közös projektje keretében épült – a megújuló energiaforrásokból származó villamos energiát szállítja az ország déli része felé. Az üzembe lépő 380 kV-os GIS a "zöld energia" átviteli hálózatba történő zökkenőmentes betáplálását fogja biztosítani.

"Az ABB legújabb, kompakt kialakítású, megbízható és kiváló hatékonyságú GIS-technológiájának telepítése hozzájárul a németországi villamosenergia-átviteli rendszer megerősítéséhez." – nyilatkozta Patrick Fragman, az ABB Energetikai Hálózatok divíziójához tartozó Energetikai Hálózatok Integrálása részleg vezetője. "Nagy örömünkre szolgál, hogy az új projektnek köszönhetően továbbra is hozzájárulhatunk a németországi hosszú távú energetikai célok megvalósításához, és támogathatjuk az átállást a megújuló energiaforrások hasznosítására, ami kiemelt területnek számít az ABB Next Level stratégiájában is."



 

A projekt keretében a meglévő kültéri kapcsolóberendezéseket kompakt kialakítású, 380kV-os, 3-gyűjtősínes GIS kapcsolóberendezésekre cserélik. Az alállomás szekunder berendezéseit és segédüzemi rendszereit szintén az ABB fogja kiépíteni.

Az ABB kompakt, beltéri kialakítású GIS technológiája a korábban alkalmazott AIS-rendszerrel összevetve akár 70%-os helymegtakarítást is lehetővé tesz. A kapcsolóberendezés épületen belüli telepítése hatékony védelmet nyújt az időjárás és az elszennyeződés ellen is.

Az ABB (ABB: SIX Swiss EX) innovatív technológiák vezető fejlesztője és szállítója az energetikai termékek, a robotika és hajtások, az ipari automatizálás és az energetikai hálózatok terén. Termékeit világszerte a közüzemi energiaszektorban, az iparban, a közlekedésben és az infrastrukturális szektorban működő ügyfeleinek kínálja. Az innováció terén több mint 130 éves múlttal rendelkező ABB napjainkban az ipari digitalizálás jövőjét formálja két kézzelfogható értékajánlatával, amelyekkel többletértéket biztosít ügyfelei számára a következő területeken: az elektromos energia eljuttatása az erőművektől a fogyasztóig, illetve az iparágak automatizálása a természeti erőforrások kitermelésétől a késztermékek gyártásáig.

A Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) által szabályozott, teljesen elektromos hajtású autók számára rendezett versenysorozatot a Formula-E névadó partnereként támogató ABB az e-mobilitás határainak kitolásával jelentősen hozzájárul a fenntartható jövő építéséhez. Az ABB több mint 100 országban működik és 135 000 főt alkalmaz. 

ABB