Programok

A globális világ kihívásai - Csütörtöki Iskola

2015.12.09. 12:18

December 17-én újra várja az érdeklődőket a Falufejlesztési Társaság rendezvénye, a Csütörtöki Iskola. Az aktuális téma "A globális világkihívásai", melyről Prof. László Ervin tart előadást. 

Időpont: 2015. december 17-én, csütörtök, 17.00 óra
Helyszín: a MÉSZ székházban (cím: 1088 Budapest, Ötpacsirta u. 2)

Prof. László Ervin tudományfilozófus

A globális világ kihívásai 


László Ervin Olaszországban élő tudományfilozófus, író, a Római Klub, a Nemzetközi Tudományos Akadémia (International Academy of Science) és a Művészeti és Tudományos Világakadémia (World Academy of Arts and Science) tagja. 1996-ban az Európai Evolúciós Ügyvezetés és Felsőfokú Tudományok Akadémiájának (The Europan Academy of Evolutionary Management and Advanced Studies) rektora, az Európai Kulturális Hatásokat Kutató Társulás (Europan Culture Impact Research Consortium) főtitkára, az UNESCO főigazgatójának tanácsadója, a Budapest Klub alapítója. Szakterülete az általános evolúció- és rendszerelmélet és a tudományfilozófia.

Eddig tizenhét nyelven jelentek meg művei, ahol kristálytiszta logikával, világos és egyszerű stílusban vezeti be az érdeklődőt a globalizált világ dzsungelébe. Kiindulásképpen a jelen válságának feloldását két lehetséges forgatókönyv szerint képezi le egyszerűsített formában, a világméretű összeomlás, illetve az összefogás megvalósulásaként. Majd a helyesebb utat kijelölve sorra veszi azon általános hiedelmeinket, melyeken ideje túllépnünk, mint például, hogy „az élet nem más, mint küzdelem a fennmaradásért”, vagy „az a jó, ha minél gazdagabb vagy” és „a természet kimeríthetetlen” stb. Helyettük a manapság elsikkadó felelősség fontosságát hangsúlyozza, s megfogalmaz egy új, planetáris etikát, melyet a Budapest Klub tíz pontban határozott meg. Ezek az erkölcs, embertársaink és a természet iránti tisztelet, a másokkal való együttmunkálkodás egy jobb világ teremtésében és belső énünk fejlesztésének alapelvein nyugszanak. Az ebből következő konkrét gyakorlati lépések azonban egyrészt elég általánosak s ezáltal nehezen megfoghatóak, másrészt feltételeznek egy nagyfokú önállóságot, egyfajta „harcias” hozzáállást, mellyel mondjuk alkalmazottként odaállunk a multi cég vezetője elé, s meggyőzzük őt arról, hogy termeljünk már környezetbarátabb módon. Ezeket a naivnak nevezhető tanácsokat ellensúlyozza az az igenis követhető és elfogadható módszer, amellyel egyéni kibontakozásunkat segíthetjük.

Az előadás ingyenes.

Minden kedves barátunkat és új ismerősünket szeretettel várja a szervezők nevében:

Krizsán András DLA építész kurátor

FFT Építész Tagozatának elnöke