Megvételben részesült
2. sorszámú pályamű,
szerző: Magyar és Benke Kft.
tervezők: Juhari Katalin, Benke László, Magyar Gergely
munkatársak: Kishonthy Kata, Magyar Márton
Az épület minimális alapterületű pincéjében kívülről megközelíthető „toalett boltot” telepít. (A jól felszerelt WC funkció mellett pl. fogkrém és harisnya vásárlására is lehetőséget biztosít.)
A pályamű kevésbé szerencsés javaslata a konzolos födémlemez külső pereméhez csatlakozó üveggyűrű: ezzel az épület egy fontos meglévő építészeti értékét rontja le a javaslat.
A Gomba épületén tervezett visszafogott, az örökségvédelmi szempontokat figyelembe vevő beavatkozás dicséretes szándékot tükröz, azonban a védett épület „beburkolása” annak legérzékenyebb síkjában - minden jó szándék ellenére - lerontja a pozitív gondolat értékét.
A megújuló térre nem tervezi, hogy a védett és helyreállított épület különösebben érzékelhetően hangsúlyos hatású kell legyen. Az ÉK-i oldalon, a villamosmegálló felé ugyan intenzív növénytelepítéssel elzárja – védi – a Gombát, és a területre „interaktív park” megjelölést alkalmaz, de ennek tartalmát a műszaki leírásban nem fejti ki a pályázó. Az ÉNy-i, a Bartók Béla út irányába és a DNY-i, az íves házak irányába teraszt telepít, ezek elhelyezése azonban mechanikus, az épület és környezetének a kapcsolata nem kimunkált.
Kulturális funkciót a terv nem tartalmaz. A kávézó és a „zajosabb” söröző mellett, a DNy-i egységbe tervezett „információ és relax hely” még a CD-zenebutikkal kiegészítve sem képvisel érdemi kulturális tartalmat. A hasznosítási javaslatok új, eredeti gondolatot nem tartalmaznak. Az elképzelések nem erősítik a Gellért tér – Móricz Zsigmond körtér kulturális tengely akcióterület hatását.