Az ingatlanon, ahol egykor táncművészeti képzőhely működött, egy új szállodát terveznek építeni, amelyben legalább 270 szoba kapna helyet. A még elfogadásra és megkötésre váró településrendezési szerződés szerint az építtető a hotellel határos utca felújítását is vállalja.
Szeptember 21-i ülésén dönt az erzsébetvárosi képviselőtestület a Kazinczy utcában megépíteni tervezett hotellel kapcsolatos településrendezési szerződésről, derül ki az önkormányzat honlapján szereplő előterjesztésből. Az egykori táncművészeti képzőhelyen megvalósuló beruházás híréről korábban mi is beszámoltunk.
A 48-as szám alatt álló, több mint háromezer négyzetméter alapterületű ingatlant kivett építési területként és üzemként, udvarként tartják nyilván, a Forestay I. Ingatlanfejlesztő Alap tulajdonában áll. Az építtető az építészeti koncepció kialakítása miatt már folytatott konzultációkat a kerületi főépítésszel, ezek eredményeként az önkormányzat településrendezési szempontból támogatja a fejlesztést - áll a dokumentumban, amelyben felelevenítik, hogy az ingatlant korábban a Balettintézet használta. "A hetvenes években a részére, átemeneti időre, könnyűszerkezetes technológiával épült próbatermek a városszerkezettől már építésük idején is bántóan elütöttek. A használaton kívüli felépítmény mára erősen leromlott állapotú, rontja a városképet. Bontása és a telek újrahasznosításra indokolt, a környék modernizálásra szorul", írják a jelenlegi területről.
A településrendezési szerződés megkötését az építtető kezdeményezte. A megállapodás szerint "a szállodaépítést követően a Kazinczy utca teljesen megújul: a Dob utcától a Király utcáig lényegében azonos módon kerül kialakításra, mint a korábban felújított szakasza. Így az utca végig egységes arculatú, csökkentett forgalmú, gyalogosbarát területté válik, fákkal és zöld növényekkel díszítve. Az ingatlan és az utca fejlesztése előreláthatóan kedvező hatással bír majd, különösen a közvetlen környezet, de az egész városrész élhetőségére és fejlődésére is."
A leendő hotel kivitelezése során az önkormányzat tulajdonában álló közterületeket is jelentős mértékben használni fogja az építtető, aki a szerződés értelmében vállalja az épülettel határos utca felújítását. Eszerint a teljes jelenlegi burkolatot saját költségén, a csökkentett forgalmú és a gyalogos közlekedés általi terhelésre egyaránt alkalmas díszburkolatra kell kicserélnie, és legalább három darab fát elhelyeznie a szakaszon. A felújítási kötelezettség ugyanakkor nem foglalja magában az érintett területen "a közvilágítás kialakítását vagy átalakítását, a közművek esetlegesen szükségessé váló kiépítését vagy átalakítását, az utcabútorok és mobíliák elhelyezését, illetve egyéb felszíni építmények kialakítását, elhelyezését, továbbá nem terjed ki olyan munkálatok elvégzésére, amelyek építési engedélykötelesek."
Az előterjesztés mellékleteként feltöltött műszaki leírásból több, eddig nem ismert információ is kiderül a szállodaépítésről, amely az Art-NT Építész Stúdió Kft. tervei nyomán valósulhat meg. A több telek összevonásával létrejött építési telek egy zártsorú beépítéssel rendelkező tömbben helyezkedik el, műemléki jelentőségű területen. Övezeti besorolása Vt-V/3 (azaz a városközponti terület egyik alövezete), két oldalról közterület határolja.
"A tervezett épület figyelembe veszi a szabályozásban előírt kötelező építési vonalakat, ezzel biztosítva szomszéd épületekhez való szabályos kapcsolódást, a zártsorú beépítés létrejöttét. A területen megtalálható eklektikus épületek földszint és első emelete jellemzően hangsúlyozott, kiemelt burkolatot kap, melyet a tervezett épület homlokzata is követ és ezzel biztosítja az épület besimulását az utcaképbe és a városszövetbe", írják a hotelről, amely két mélyszintből, földszintből, hat általános szintből, illetve a tetőn megjelenő gépészeti felépítményből áll majd a telepítési tanulmányterv szerint.
A szállodában legalább 270 szoba kapna helyet, az 5. és a 6. emeleten a homlokzat visszahúzásából adódóan tetőteraszokkal kiemelt szobákat alakítanának ki, melyeket "a zavartalan pihenés és a terület zöldítése érdekében" zöld felületekkel választanának el egymástól. A földszintet a szálloda vendégeit fogadó lobbyval, reggeliztető étteremmel, konyhaüzemmel, illetve a vendégek kényelmét szolgáló egyéb, kiegészítő funkciókkal képzelik el, a tetőszinten pedig vendégterasz várja a szállóvendégeket. A földszinten üzlethelyiségek is lesznek, ezek funkcióját később pontosítják, de valószínűleg vendéglátásra, szolgáltatásra használják majd őket. A mélyszinteken a szálloda és a környező területek kiszolgálására is alkalmas, részben közforgalomnak átadott parkolókat alakítanak ki, "melyekkel csökkenthető a környező utcák zsúfoltsága, és az itt élők parkolási nehézségeit is orvosolni lehet".
A leírás alapján az ingatlanon "kiemelt szerepet kapnak a zöldfelületek". A Kazinczy utca felől egy fasort alakítanának ki, a belső udvaron és a lapostetős felületeken egybefüggő zöldfelületeket telepítenek, "melyek az utcákról és a szobákból egyaránt jól láthatók".
Az építési engedélyezési eljárás egyelőre folyamatban van, az ÉTDR alapján áprilisban kezdődött meg.