A nyugati civilizáció nagyvárosai kapcsán manapság gyakran halljuk, hogy az elidegenedés helyszínei, valódi közösségek helyett az egymástól elszigetelt individuumok egyszerű lakhelye, miközben az európai városok jelentősége a politikai közösségek szempontjából felbecsülhetetlennek tűnik. Hogyan lehet feloldani ezt az ellentmondást? Milyen tanulságokkal szolgálhat a mai városlakók számára az európai városok eszmetörténeti megközelítése? A Mathias Corvinus Collegium (MCC) által szervezett panelbeszélgetés résztvevői ezekre a kérdésekre keresik a választ Hörcher Ferenc most megjelent könyve kapcsán.
Hörcher Ferenc politikai filozófus, politikai eszmetörténész, esztéta, irodalomkritikus. A Politika- és Államelméleti Kutatóintézet intézetvezetője, az MTA BTK Filozófiai Intézet tudományos tanácsadója. Vendégoktatóként tanított a krakkói Jagelló Egyetemen, valamint a kolozsvári Babes-Bolyai Tudományegyetemen. Kutatási területei közé tartozik a konzervativizmus és liberalizmus, a kora modern (magyar és egyetemes) politikai eszmetörténet, a klasszikus magyar politikai gondolkodás, valamint a kora modern és kortárs művészetfilozófia.
A beszélgetésen továbbá részt vesz Andrea Polegato (California State University), Mario Ascheri (National Medieval Institute), Simon Kennedy (University of Qeensland), valamint Wettstein Domonkos (BME).
Az esemény moderátora Stephen Sholl, az MCC Visitng Fellowship Programjának résztvevője.
Az eseményen való részvétel regisztrációhoz kötött, regisztrálni ezen a linken lehetséges.
Az esemény nyelve angol.