"Mindig inspiráló feladat egy már meglévő épület építészeti felfrissítése. Koncepciónk, hogy finom építészeti eszközökkel javítsuk a bérlők felhasználói élményét, ezáltal az épület arculatát. Hiszünk abban, hogy az igényes design a sikeres kommunikáció fontos eszköze." - mondta el Massányi Tibor a DVM group nyertes koncepciójáról.
Az új arculat kialakítása kezdődött meg a kiválasztott építésztervező irodák versenyeztetése. A pályázó tervezők feladata egy olyan külső- és belsőépítészeti koncepció elkészítése volt, ami igazodik legújabb piaci trendekhez és figyelembe veszi az épület építészeti és környezeti adottságait.
"Számos kiemelkedő terv közül válogathattunk a Science Park felújítása kapcsán kiírt pályázatokat illetően. A szűk körű bizottság választása a DVM group által prezentált kiváló koncepcióra esett, hiszen ez harmonizált leginkább a megújuló épület arculatával, és biztosít majd modern, minőségi és emberközeli munkakörnyezetet jelenlegi és jövőbeni bérlői számára." – mondta el Nagy Hajnalka, a Science Park képviselője és megbízott projektvezető.
A nyertes DVM group három fő területre fókuszálva dolgozta ki az irodaház teljes megújítását. Ennek során arra törekedtek, hogy a környezetrendezés, a belsőépítészeti koncepció és a homlokzatfrissítés hármasa harmonikus egységet alkosson, lendületes arculati elemekkel erősítse és egyedivé tegye a Science Park épületeit az irodaházak sokrétű kínálatában.
A jól megközelíthető budai irodaparkot körülölelő egyes kertrészek a tervek szerint külön identitást nyernek. Ez nemcsak a tájékozódást könnyíti majd, de változatos használati módokra is lehetőséget nyújt, amelyet a gondosan megválasztott bútorozás is segít - találkozásra, pihenésre vagy akár munkára alkalmas közösségi tereket hozva létre. A zöldfelületek hangulat- és klímajavító hatása mellett a fenntarthatóság is hangsúlyt kap: az ökológiai igényeknek megfelelően telepített növénytársulások lehetővé teszik, hogy a növények egymást váltva, egész évben a park díszítőelemei legyenek. A társulásban való mikroklímával az egyedek egymást segítik, ezzel a fenntartásukat is megkönnyítik.
A közös területek egyéni színvilága, jelzés- és feliratrendszere, valamint a recepciós terek "revitalizációja" nagyban segíti az épületen belüli tájékozódást, kellemesebbé teszi a bérlők munkakörnyezetét. A recepciók és közös területek újratervezésének fontos technikai elvárása, hogy az épületegyüttes rugalmasan, több bérlő igénye szerint alakítható legyen. Az új homlokzati felirat már távolról egyértelműen azonosítja az újjászülető épületegyüttest.
"Mindig inspiráló feladat egy már meglévő épület [építész: Nagy Iván, Cságoly Ferenc] építészeti felfrissítése. Noha hasonló munkákból jelentős tapasztalatot szereztünk az elmúlt években, nincs két egyforma projekt: minden feladatra egyedi igényekre szabott, a legmagasabb színvonalon kidolgozott válasszal készülünk. A Science Park izgalmas kihívásaira tervezőink időtálló és kreatív megoldásokat nyújtanak." – nyilatkozta Massányi Tibor, a DVM group ügyvezető partnere. "Az irodapark szigorúan szerkesztett épületegyüttese jó alapot szolgáltat a munkánkhoz, hiszen az egyszerű, monokróm épületben már kisebb, jól átgondolt változtatásokkal is látványos eredményt lehet elérni. Koncepciónk, hogy finom építészeti eszközökkel javítsuk a bérlők felhasználói élményét, ezáltal az épület arculatát. Hiszünk abban, hogy az igényes design a sikeres kommunikáció fontos eszköze."
A bérbeadással kizárólagosan megbízott CBRE kereskedelmi ingatlan-tanácsadó segíti, hogy a megújuló épületbe költözők az igényeikre szabott irodára találjanak.
forrás: sajtóközlemény