Programok

A szociális városrehabilitációs modellkísérlet egy éves tapasztalata - előzetes

2006.02.20. 08:55



Városházi Beszélgetések 2006. március 1-én, szerdán 15 órakor a Városháza Dísztermében

Leírás:

Meghívó

Tisztelettel meghívom Önt
a Városházi Beszélgetések újabb rendezvényére,
2006. március 1-én, szerdán 15 órára
a Városháza Dísztermébe
Budapest V., Városház utca 9-11., I. emelet

Téma: A szociális városrehabilitációs modellkísérlet egy éves tapasztalata

A tavalyi évben elfogadott és három kerületi önkormányzat együttműködésével elkezdett szociális városrehabilitációs modellkísérlet eddigi eredményeit szeretnénk megvitatni, első évének tapasztalatait összevetni a felkért hozzászólók beszámolóinak segítségével.

Közfigyelem és nyilvánosság  egy program megvalósítására ritkán jut, pedig az ördög sokszor a részletekben lakozik.. A beszélgetés tehát a megvalósítás nehézségeiről, buktatókról és előre mozdító lehetőségekről fog szólni. A beszélgetés során arra is szeretnénk fényt deríteni, hogy mennyire működőképes szakmapolitikai eszköz a modellkísérlet, az itt szerzett tapasztalatok alapján alkalmazható-e a modellkísérlet más cselekvési területeken.

A három kerületi programot bemutatják:
Alföldi György a Rév 8. Rt. igazgatója
Paál Kálmán a IX. kerület alpolgármestere
Tornai István tanácsnok
Fecske Károly a X. kerületi vagyonkezelő Rt. igazgatója.

Ikvai-Szabó Imre sk.


A Fővárosi Közgyűlés Szociálpolitikai és Lakásügyi Bizottsága 2003-ban szakmai beszélgetéssorozatot indított, amelynek egyetlen, de valamennyiünk számára fontos témája van: Budapest. A beszélgetéssorozat havonta - kéthavonta egy-egy, különböző szakmai körök által fontosnak vélt, vagy aktuális kérdést tűz napirendjére, kötetlen formában azzal a céllal, hogy az adott kérdésről véleményt cserélhessenek döntéshozók, fejlesztők, tervezők, a lehető legkülönbözőbb érdeklődésű, értékrendű szakmai és civil csoportok. Folytatva a hagyományt fórumot és lehetőséget kívánunk teremteni ahhoz, hogy ezek a nézetek egymással találkozzanak, annak érdekében, hogy Budapest mindannyiunknak épüljön. A beszélgetéssorozat egy-egy eseményéről az elhangzott álláspontokat, véleményeket be kívánjuk építeni a döntéshozatali folyamatokba annak érdekében, hogy lehetőség szerint egyfajta közösségi tervezési szemlélet és gyakorlat teret nyerhessen fővárosunkban.